نمایش گشایش و مهمانوازی چین در یونیورسیاد چنگ‌دو

سی و یکمین دوره بازی های تابستانی دانشجویان جهان (یونیورسیاد) در چنگ‌ دو  از هفته گذشته آغاز شده است. در این مدت حدود ۶۵۰۰ دانشجوی ورزشکار از ۱۱۳ کشور و منطقه با شور و نشاط  درحال رقابت با یکدیگر و تحقق رویاهای خود هستند. در عین حال، مراسم افتتاحیه فوق العاده و رقابت شدید یونیورسیاد چنگ‌دو مردم را نیز تحت تاثیر قرار داده و گشایش و اشتیاق چین را به جهان نشان داده است.

لئونز ادر، سرپرست فدراسیون بین المللی ورزش های دانشگاهی (FISU) از زمان اولین سفر خود به چین در سال ۱۹۸۵ تاکنون، بیش از ۲۰ بار از چین بازدید کرده است. او در مصاحبه ای گفت: در چنگ‌دو، من عمیقاً تحت تأثیر مراسم افتتاحیه یونیورسیاد، فرهنگ محلی و شور و شوق مردم این شهر قرار گرفتم. او همچنین افزود:  “باید بگویم که کمیته برگزارکننده این بازیها، کار خود را فوق العاده انجام داده است. من واقعاً آنها را تحسین می کنم. همه چیز به موقع آماده شد و تجهیزات ورزشگاه های محل برگزاری مسابقات نیز بسیار پیشرفته هستند.” ” رفتار داوطلبان بسیار دوستانه و همراه با مهمانوازی است. آنها همیشه با لبخند به دیگران کمک می کنند. غذای اینجا بسیار خاص است،  هرچند که برای من کمی تند بود اما به نظرم بسیار خوشمزه است.”

در مراسم افتتاحیه، لئونز ادر با یک سخنرانی الهام بخش برای جوانان گفت: “این یک لحظه تاثیرگذار است. رقص، آتش بازی و روشن کردن مشعل ها هیجان انگیز است. امیدوارم همه شرکت کنندگان بتوانند از این فرصت برای برقراری ارتباط با یکدیگر و افزایش مبادلات استفاده کنند. چنگ‌دو رویاها را به واقعیت تبدیل می کند. ”

لئونز ادر همچنین در مورد تجربیات خود از چنگ‌دو  گفت: “من این فرصت را داشتم که پانداها را در پایگاه تحقیقاتی ببینم و عکس‌های آنها را به نوه‌هایم نشان دادم. آنها  پاندا را بسیار دوست دارند و از من خواستند “رونگ بائو” نماد این بازی ها را  برای آنان بخرم.”

در سال ۲۰۲۵، چنگ‌دو میزبان دوازدهمین دوره بازی های جهانی خواهد بود. این شهر توانایی برگزاری رویدادهای بین المللی در سطح بالا را دارد و دارای مکان های باکیفیت و تجربه غنی در میزبانی مسابقات است.

دیاکوندا سنه روزنامه نگار سنگالی به عنوان یکی از اعضای انجمن بین المللی مطبوعات ورزشی که برای پوشش  بیست و ششمین یونیورسیاد تابستانی، در سال ۲۰۱۱ به شن‌جن آمده بود نیز در مصاحبه با خبرنگاران گفت که تحت تأثیر تغییراتی که از زمان بازدید از چین در ۱۲ سال پیش دیده، قرار گرفته است. او معتقد است که یونیورسیاد چنگ‌دو باز بودن و اشتیاق چین را به جهان نشان داده است.

او ضمن عالی ارزیابی کردن امکانات پیشرفته، فناوری و خدمات عالی و به ویژه در نظر گرفتن محل مبادله ارز در مرکز رسانه ای این بازی ها گفت که سطح سازماندهی یونیورسیاد چنگ‌دو شگفت انگیز است. شهر چنگ‌دو نه تنها بهترین شرایط کاری را برای ما فراهم کرد، بلکه امکانات و خدمات نیز باعث می شود که همه احساس کنند که در خانه خود هستند.

سنه با قدردانی از اندیشه باز و فراگیر مردم چین و اشتیاق آنها برای در آغوش گرفتن جهان گفت: “مردمی که در چین دیدم همیشه تمام تلاش خود را می کردند تا با من به زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنند و به من کمک کنند.” روحیه اتحاد و سخت کوشی مردم چین من را بسیار تحت تاثیر قرار داد.  “۱۰ نفر که برای یک هدف مشترک سخت کار می کنند، قطعا قوی تر از دو نفر خواهند بود.”

سنه همچنین عاشق فرهنگ چین است و علاقه زیادی به لباس ها و نقاشیهای سنتی چینی و به خصوص آداب مراسم چای  دارد. او گفت: من چند روز پیش به یک مهمانی چای سنتی چینی رفتم و خیلی از آن خوشم آمد، چیزی که من را جذب کرد نه تنها طعم چای، بلکه روش منحصر به فرد آماده کردن آن بود.

سنه گفت که چین به عنوان دوست خوب سنگال و آفریقا، به سنگال در ساخت پروژه‌های زیربنایی بزرگ از جمله راه‌آهن کمک کرده و به بهبود زندگی مردم آفریقا یاری فراوان رسانده است. یونیورسیاد چنگ‌دو مفهوم باز بودن و اشتراک گذاری چین و همچنین تمایل صادقانه این کشور برای برقراری ارتباط با جهان را نشان می دهد. او معتقد است که این روحیه باز بودن و مهمان نوازی به تحقق توسعه جهانی کمک خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا