شی جین پینگ در مراسم افتتاحیه یونیورسیاد چنگدو از ورزش برای ترویج وحدت دعوت کرد

سی و یکمین یونیورسیاد تابستانی در چنگ‌دو چین روز ۲۸ ژوییه افتتاح شد. شی جین پینگ رهبر چین در مراسم افتتاحیه حاضر شد.

۶۵۰۰ ورزشکار از ۱۱۳ کشور و منطقه جهان در این رویداد شرکت کردند. شی جین پینگ در ضیافت خوش آمدگویی که در روز افتتاحیه برگزار شد، خواستار ترویج وحدت از طریق ورزش، انباشت انرژی مثبت برای جامعه بین المللی و مقابله  مشترک با چالش های جهانی شد.

شامگاهه جمعه سی و یکمین یونیورسیاد تابستانی در چنگدو استان سی چوان چین با شکوه افتتاح شد. رئیس جمهور چین شی جین پینگ برای همه دست تکان می دهد.

جهان امروز دستخوش تغییرات بزرگیست که طی یک قرن دیده نشده است، تلاطمات و تغییرات بین المللی در حال تشدید است، تنش های ژئوپلیتیکی بیش از پیش شدت یافته  و دور جدیدی از انقلاب تکنولوژیکی و تحول صنعتی در حال شکل دادن جدید ساختار اقتصاد جهانی است. این درحالی است که بحران ‌های جهانی غذا، انرژی و بدهی به طور همزمان پدیدار شده و درگیری‌ها و حتی جنگ‌های منطقه ‌ای بیش از پیش رخ می دهد. در عصر جهانی شدن، سرنوشت بشر در “دهکده جهانی” به هم پیوند خورده است . چگونگی غلبه بر موانع منطقه ای و اختلافات نژادی برای مقابله مشترک با بحران های جهانی به یک مشکل فوری تبدیل شده است که باید حل شود.

در مواجهه با مشکلات تغییرات جهانی و عصر، شی جین پینگ رهبر چین  در سخنرانی خود در ضیافت استقبال از دانشگاه چنگدو گفت: “بایستی از طریق ورزش وحدت را ترویج و انرژی مثبت برای جامعه بین المللی انباشت. می بایستی  با اتحاد در برخورد  با چالش های جهانی مانند تغییرات اقلیمی، بحران غذایی و تروریسم  مقابله کرد و برای  ایجاد آینده ای بهتر همکاری داشت. این همچنین نشان دهنده جزبی از تلاش برای ایجاد جامعه بشری با سرنوشت مشترک است و نیز ارزش مشترک جامعه بشری را نمایان می سازد.

نمایش هنری «دوستی جوانان» در مراسم افتتاحیه

 

دم را غنیمت بشمارید و جوانی خود را تلف نکنید.  رئیس جمهور شی جین پینگ طی سخنرانی خود گفت: ما باید دست به دست جوانان جهان دهیم تا با شور و نشاط آنان به تحقق صلح و توسعه جهانی کمک کنیم.

«جانگ شئوو» رئیس دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تربیت معلمان شمال شرقی چین گفت: یک رویداد بزرگ جوانی، اتحاد، و دوستی. سخنرانی رئیس جمهور شی جین پینگ در سخنرانی خود بر سه کلمه کلیدی جوانی، اتحاد و دوستی متمرکز شد و به ما امکان می دهد درک عمیق تری از اهمیت میزبانی یونیورسیاد چنگ‌دو پیدا کنیم.”
جیانی مرلو، رئیس انجمن بین‌المللی روزنامه‌نگاران ورزشیبا  ضمن ابراز موافقت با سخنان شی جین پینگ  گفت که یونیورسیاد تنها یک مسابقه نیست، بلکه نوعی فرهنگ نیز هست. ورزش می‌تواند تفاهم را افزایش دهد و اختلافات را برطرف کند. یونیورسیاد سکوی برای تقویت مبادلات است. خبرنگاران ورزشی باید از زاویه عمیق تر اهمیت فرهنگی را درس کنند.
«وانگ جوجونگ» مدیر کمیته مدیریت بر مکان دیدنی موزه« سه شین دوی» گفت: باید با نگرش قدردانی، یادگیری متقابل و آموزش متقابل  با فرهنگ های متعدد برخورد کنیم. تنها با یک دید گسترده و فراگیر، فرهنگ ها می توانند حیات بلندمدت داشته باشند. ما باید هم “بیرون برویم” و هم ” دیگران را دعوت کنیم” تا به ارتباطات و مبادلات فرهنگی کمک کنیم و تلاش کنیم موزه« سه شین دوی» را به یک حامل مهم برای به ارث بردن و پیشبرد فرهنگ سنتی چین تبدیل کرده و سهم جدید برای ساخت کشور قدرتمند فرهنگی ادا کنیم.
“چین با اصرار بر مفهوم ساده، ایمن و هیجان‌انگیز، بر تأثیرات نامطلوب مانند اپیدمی غلبه کرده، با دقت وعده‌ خود را عملی کرده تا تضمین کند یونیورسیاد چنگ‌دو با موفقیت برگزار شود و سهم جدید برای توسعه امر ورزشی جوانان ادا کرد.” این سخنان رئیس جمهور شی جین پینگ به طور گسترده ای مورد تایید جامعه بین المللی قرار گرفته است.
شخصیت های چینی‌ و خارجی‌ گفته‌اند که چین همیشه فعالانه وعده یونیورسیاد را عملی کرده و چهره خود به عنوان یک کشور بزرگ مسوولیت پذیر، باز و اعتماد به نفس خود را نشان داده است.
اریک سنچائو، دبیر کل و مدیر اجرایی  فدراسیون بین المللی ورزش های دانشجویان گفت: “ورزشگاه ها، امکانات و تجهیزات یونیورسیاد چنگ‌دو عالی است.  رویدادها به خوبی تضمین شده است.”
چنگدو، توجه جهان را به خود جلب می کند. این شهر با قدمتی بیش از ۲۳۰۰ سال، در فضای پرانرژی که یونیورسیاد به ارمغان آورده است، مناظر  مدرنیزاسیون به سبک چینی را برای جهان نشان می‌دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا