انتشار کتاب سفید همکاری برای ایجاد جامعه بشری با سرنوشت مشترک: ابتکار و اقدامات چین

سال ۲۰۲۳ دهمین سالگرد مطرح شدن مفهوم ساخت جامعه بشری با سرنوشت مشترک است. صبح روز سه شنبه ۲۶ سپتامبر، دفتر مطبوعاتی شورای دولتی چین کتاب سفید «همکاری برای ایجاد جامعه بشری با سرنوشت مشترک: ابتکار و اقدامات چین» را منتشر کرد.

در این کتاب سفید مفهوم ایدئولوژیک و اقدامات درباره ایجاد جامعه بشری با سرنوشت مشترک با هدف درک و آشنایی جامعه جهانی و ایجاد اجماع گسترده در این راستا، توصیف شده است.

در کتاب سفید آمده است، ده سال پیش، رئیس جمهور شی جین پینگ مفهوم ساخت مشترک جامعه بشری با سرنوشت مشترک را مطرح کرد. هدف وی پاسخگویی به سؤال «بشر به کجا می‌رود؟»  و روشن‌کردن راه رو به جلو برای جهانی مردد و جست‌وجوگر و یافتن راه حل هایی برای مردم همه کشورها در محافظت از میهن خود و به اشتراک گذاشتن رفاه است.

در کتاب سفید اشاره شده است که جامعه بشری با سرنوشت مشترک، همانطورکه از نامش پیداست، به این معناست که آینده و سرنوشت هر ملت و هر کشوری به هم مرتبط است. ما باید در کنار هم بایستیم و افتخارات و مصیبت ها را به اشتراک بگذاریم و سعی کنیم  این سیاره که در آن متولد و بزرگ شده ایم را به  یک خانواده بزرگ هماهنگ تبدیل کرده و اشتیاق مردم سراسر جهان  برای زندگی بهتر را به واقعیت تبدیل کنیم».

در کتاب سفید تاکید شده است که در طول ۱۰ سال گذشته، مفهوم ساخت جامعه‌ای  بشری با سرنوشت مشترک به طور مداوم غنی شده و توسعه یافته است، عملکرد آن نیز به طور پیوسته پیشرفت کرده و این مفهوم به طور فزاینده‌ای محبوب شده است. جامعه بین المللی عموما بر این باور است که مفهوم جامعه بشری با سرنوشت مشترک فراتر از خودگرایی و حمایت گرایی است، تفکر هژمونیک تک تک کشورها را در هم می شکند، بینش منحصر به فرد چین را در جهت توسعه انسانی منعکس می کند و در ارتقای وحدت و همکاری بین کشورها برای ایجاد آینده بهتر از اهمیت زیادی برخوردار است.

کتاب سفید اشاره می کند که طرح و اجرای مفهوم جامعه بشری با سرنوشت مشترک، اجماع گسترده ای از اتحاد و همکاری در جامعه بین المللی ایجاد کرده و هم افزایی قوی برای مقابله با چالش ها شکل گرفته است. با نگاه به آینده، این مفهوم مطمئناً قدرت روشن فزاینده‌ای از حقیقت، نقش هدایتی برجسته‌تر و قدرت فکری بالاتر ایفا می کند و چشم‌اندازی زیبا برای توسعه مشترک، ثبات بلندمدت و رفاه پایدار برای جامعه بشری ایجاد خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا