برگزاری رویداد تبادلات فرهنگی « دوستانی از دوردست‌ها» برای نوجوانان آمریکایی در پکن

رویداد «دوستانی از دوردست‌ها» به عنوان بخشی از پروژه پنج ساله «حضور ۵۰ هزار نوجوان و دانش‌آموز آمریکایی در چین»، به طور مشترک توسط رادیو و تلویزیون مرکزی چین و انجمن تبادلات جوانان آمریکا و چین روز دوشنبه ۱۸ مارس در پکن برگزار شد.

«شن های شیونگ»، معاون بخش تبلیغات کمیته مرکزی حزب کمونیست و رئیس رادیو و تلویزیون مرکزی چین، «ریچارد موری»، شهردار شهر استراکون ایالت واشنگتن و «فو بو»، معاون دبیر کل انجمن تبادلات بین المللی آموزشی چین، در این مراسم سخنرانی کردند.

شن های شیونگ با اشاره به فرا رسیدن چهل و پنجمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک چین و آمریکا در سال ۲۰۲۴ گفت: در فوریه سال جاری، «شی جین پینگ» رئیس جمهوری خلق چین و همسرش، استاد «پنگ لی یوان»، کارت تبریک عید بهار را به معلمان و دانش‌آموزان دبیرستان لینکلن ایالات متحده ارسال کردند تا آرزوهای خوب عید بهار را به آنان ابراز دارند و از معلمان و دانش‌آموزان دبیرستان لینکلن دعوت کردند تا بیشتر به چین سفر کنند و  چین را از نزدیک ببینند.

شن های شیونگ ادامه داد: این بار با سفر به چین همه شما می توانید چین را از نزدیک با چشمان خود مشاهده کنند، با گوش های خود به صداهای چین گوش کنید و  غذاهای خوشمزه چینی را خودتان بچشید.

وی اظهار دارد: همان گونه که رئیس جمهور شی جین پینگ خاطرنشان کرده « پایه روابط چین و آمریکا مردم هستند و امید و آینده آن در دست جوانان و نشاط پویایی آنان است». نوجوانی فصل شگفت انگیزی از زندگی است و رادیو و تلویزیون مرکزی چین نیز رسانه ای پر از نشاط جوانی است. امروز هر دوستی که اینجاست، پایه، امید، آینده و حیات روابط چین و آمریکا است. بیایید با هم دوست شویم و از یکدیگر بیاموزیم، به دوستی بین مردم چین و ایالات متحده کمک کنیم و روابط چین و آمریکا را به سوی فردای بهتر پیش ببریم!

«شن های شیونگ»، معاون بخش تبلیغات کمیته مرکزی حزب کمونیست و رئیس رادیو و تلویزیون مرکزی چین

ریچارد موری نیز ضمن قدردانی از رادیو و تلویزیون مرکزی چین و انجمن تبادلات جوانان آمریکا و چین برای دعوت به این رویداد گفت: در جریان سفر رئیس جمهور شی جین پینگ به ایالات متحده در سال گذشته، هنگامی که وی در یک ضیافت اعلام کرد که چین از ۵۰ هزار جوان آمریکایی دعوت می کند تا در پنج سال آینده برای تبادلات فرهنگی و تحصیل به چین بیایند، من هم آنجا حضور داشتم.

شهردار شهر استراکون آمریکا افزود: مفتخرم که یکی از اولین گروه‌هایی هستیم که برای این پروژه و به منظور تبادلات با معلمان و دانش‌آموزان دبیرستان لینکلن و استراکون به چین دعوت شده‌ایم. امید است که ۲۴ دانش آموز دبیرستانی آمریکایی که در این سفر به چین آمده اند، این کشور را از نزدیک تجربه و درک کنند و به سفیران جوان دوستی ایالات متحده و چین تبدیل شوند.

«ریچارد موری»، شهردار استراکون، ایالت واشنگتن، آمریکا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا