کاریکاتور| دموکراسی پوسیده آمریکا!

بر اساس اکثر نظرسنجی‌های انتخاباتی که از سوی مؤسسات دانشگاهی و رسانه‌ای در ایالات مختلف آمریکا در تابستان منتشر شد، اکثریت قریب به اتفاق شهروندان آمریکایی، رقابت دوباره بایدن و ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ را نوعی بازگشت به عقب و فاجعه تلقی می‌کنند.

نزدیک به ۷۰ درصد از شهروندان آمریکایی معتقدند انتخاب میان «بایدن خواب‌آلود و سردرگم» و «ترامپ دیوانه» هر دو مصداق شکست و ناکامی برای آن‌ها محسوب می‌شود.

این روزها، سران و طرفداران دو حزب سنتی آمریکا (دموکرات و جمهوریخواه) در حال آماده‌سازی خود برای منازعه‌ای تمام‌عیار در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ میلادی هستند.

بسیاری از تحلیلگران آمریکایی مدعی هستند در نهایت، دوگانه انتخاباتی «بایدن –ترامپ» بار دیگر در انتخابات پیش رو تکرار شده و به نوعی، انتخابات ریاست جمهوری پیش رو بازخوانی انتخابات ریاست جمهوری جنجالی سال ۲۰۲۰ محسوب می‌شود.

«هیلاری کلینتون» وزیر خارجه اسبق آمریکا سال گذشته در مصاحبه‌ای اعلام کرد که دموکراسی در ایالات متحده برلبه پرتگاه قرار دارد و چیزی به سقوط آن نمانده است.

کلینتون در مصاحبه خود با روزنامه «فایننشال تایمز» در این باره گفت: ما بر لبه پرتگاه از دست دادن دموکراسی خود ایستاده‌ایم و همه چیزهایی که دیگران به آن اهمیت می‌دهند، اعتبار خود را از دست می‌دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا