شب‌نشینی عید بهار چین– اجتماعی با شکوه برای جشن سال اژدها در سراسر جهان

۹ فوریه برابر با شب سال نو چینی به تقویم کشاورزی چین است. ساعت ۲۰ عصر همین روز، برنامه شب‌نشینی عید بهار از طریق رادیو و تلویزیون مرکزی چین برای مخاطبان سراسر جهان پخش می شود. به دنبال این که سازمان ملل عید بهار را به عنوان تعطیلات رسمی این سازمان تعیین کرد، برنامه شب‌نشینی یاد شده از ارزش‌های بیشتری برخوردار شده است.

این برنامه تلویزیونی که به عنوان پربیننده‌ترین برنامه تلویزیونی در جهان در رکورد گینس ثبت شده، به یک رویداد فرهنگی برای به اشتراک گذاری شادی و جشن عید بهار تبدیل شده و پنجره ای برای آشنایی با فرهنگ چین و جشن عید بهار به شمار می‌رود.

برنامه شب‌نشینی عید بهار از سال ۱۹۸۳ میلادی به مدت ‌۴۱ سال است که هر سال در شب سال نو چینی برای مردم پخش شده و خاطرات زیبایی در ذهن بینندگان نقش بسته است. در شب‌نشینی عید بهار امسال، برنامه‌های گوناگون هنری و سنتی بسیار برای مردم سراسر جهان اجرا می‌شود که جذابیت‌های فرهنگ چین را به جهانیان معرفی خواهد کرد. در شب‌نشینی سال جاری، مردم عادی از اصناف مختلف از جمله فروشنده رشته، تکنسین بازنشسته، پلیس، ورزشکار به نقش اصلی این برنامه هنری تبدیل شده اند و برنامه هایی توسط آن ها اجرا می شود تا تلاش مردم چین برای دستیابی به زندگی بهتر نشان داده شود. امسال، با استفاده از فناوری‌های پیشرفته و جدید، برنامه‌ها با جلوه ای شگفت‌انگیز در معرض دید بینندگان قرار می گیرد و فرهنگ و هنر سنتی چینی معرفی می شود.گفته می شود برنامه های این شب‌نشینی در چهار شهر شن‌یانگ استان لیائو نینگ، شهر چانگ‌شا استان هونان، شهر شی آن استان شاآنشی و شهر کاشغر منطقه خودمختار اویغور شین‌جیانگ برگزار می شود و آداب و رسوم مختلف عید در مناطق مختلف چین به نمایش گذاشته می شود.جهانیان با تماشای این برنامه، در شادی و خجستگی عید بهار چین شریک می شوند و دلربایی منحصر به فرد فرهنگ چین را لمس کرده و از سال نو چینی استقبال می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا