نتیجه نظرسنجی سی جی تی اِن: حدود ۹۰ درصد پاسخ‌دهندگان “مخالفت ایالات متحده با ایالات متحده” ممکن است به یک هنجار تبدیل شود

تشدید اختلافات حزبی بیش از هر گروهی باعث آسیب دیدن مهاجران در آمریکا شده است! درگیری شدید بین دولت ایالت تگزاس و دولت فدرال ایالات متحده بر سر مسائل مربوط به مهاجرت همچنان ادامه دارد و حتی صحبت از “طلاق ملی” مطرح شده است. بر اساس نتیجه نظرسنجی که توسط شبکه سی جی تی ان انجام شده، ۸۶.۵ درصد پاسخ‌دهندگان از سراسر جهان بر این باورند که اختلافات دو طرف در مورد مسائل مربوط به مهاجرت بار دیگر شدت گرفته و باعث رویارویی دو حزب و از کار افتادن  کارکردهای سیاسی ایالات متحده شده است.

موضوع مهاجرت همواره در کانون مبارزه بین احزاب جمهوری خواه و دموکرات در ایالات متحده بوده است. دو طرف برای اینکه از زیر بار مسئولیت‌های سیاسی خود شانه خالی کنند، عملاً «مهاجران» را به سوی یکدیگر می‌فرستند. در اوایل انتخابات میان دوره ای ۲۰۲۲ ایالات متحده، سیاستمداران جمهوری خواه، از جمله فرماندار تگزاس، با اتوبوس و هواپیما هزاران مهاجر به شهرهایی منتقل کرد که توسط دموکرات ها اداره می شوند. داده های منتشر شده توسط نهادهای گمرک و مرزبانی ایالات متحده نشان می دهد که در سال مالی ۲۰۲۲، تعداد تلفات مهاجران در مرز جنوبی ایالات متحده به ۸۵۶ نفر رسیده است. تراژدی مهاجرت که در آن سال در تگزاس رخ داد تا به امروز همچنان تکان دهنده است.

در نظرسنجی مذکور، ۷۰.۲ درصد از پاسخ دهندگان ضمن ابراز نگرانی شدید از رفتار خشونت آمیز و غیرانسانی دولت ایالات متحده در رسیدگی به مسائل مربوط به مهاجرت، معتقد بودند که افسران مجری قانون ایالات متحده به طور جدی حقوق انسانی اساسی مهاجران را نقض کرده اند. ۹۳.۵ درصد از پاسخ دهندگان معتقدند که موضوع مهاجرت به ابزار کاندیداها برای کسب آرا در انتخابات ایالات متحده تبدیل شده که بسیار ناامید کننده است.

تشدید مساله مهاجرت نه تنها “برگ انجیر” دموکراسی و حقوق بشر آمریکا را کنار زده ، بلکه اختلال حاکمیتی عمیق و ساختاری در جامعه آمریکا را نیز آشکار کرده است. در این نظرسنجی، بیش از ۹۰.۳ درصد از پاسخ دهندگان معتقدند که دلایل ساختاری مانند «چشم پوشی مبهم» قانون اساسی ایالات متحده  در مورد مهاجران غیرقانونی ممکن است اختلافات و مبارزه برای کسب قدرت بین دولت فدرال و ایالات تحت کنترل حزب مقابل را تشدید کند؛ ۸۹.۳ درصد از پاسخ دهندگان بر این باورند که در  شرایط قطبی شدن سیاسی داخلی در ایالات متحده، موضوع مهاجرت فقط گوشه‌ای از هرج و مرج سیاسی داخلی این کشور است و “مخالفت ایالات متحده با ایالات متحده” ممکن است به یک هنجار تبدیل شود. یکی از کاربران شبکه سی جی تی ان در پیامی گفت: “این (هرج و مرج مهاجرت) آغاز زوال و فروپاشی ایالات متحده است.”

شبکه سی جی تی ان این نظرسنجی را به زبان‌های انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی، عربی و روسی منتشر کرد و ظرف ۲۴ ساعت بیش از ۱۱ هزار کاربر اینترنتی در آن شرکت کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا