ارسال پیام تبریک رهبر چین به نخستین «مجمع لیانگ‌جو»

«شی جین‌پینگ» رئیس جمهوری خلق چین یکشنبه ۳ دسامبر (۱۲ آذر) پیام تبریک خود را به نخستین «مجمع لیانگ‌جو» ارسال کرد.

وی در این پیام تبریک اشاره کرد که خرابه‌های لیانگ‌جو گواه تاریخ تمدن پنج هزار ساله چین و گنجینه‌ای از تمدن جهان است. در تاریخ طولانی، تمدن چین با نوآوری و آفرینش منحصر به فرد خود و تداوم و انتقال نسل به نسل، مجموعه‌ای از قله‌های تمدن را ایجاد کرده است.

وی افزود: تمدن چینی باز و فراگیر است و در طول زمان به طور پیوسته غنی‌تر شده و توسعه و تجدید یافته است به گونه‌ای که با بهره‌مندی از برتری‌های تمدن‌های مختلف جهان، به طور گسترده باغ تمدن‌های جهان را متنوع‌تر ساخته است.

رئیس جمهور چین در این پیام تاکید کرد که احترام متقابل، همبستگی و همزیستی مسیر صحیح توسعه تمدن بشری است. امیدوارم همه طرف‌ها با بهره‌وری از پلتفرم مجمع لیانگ‌جو، گفتگوی تمدنی با کشورهای شریک در ساخت مشترک «کمربند و جاده» را تعمیق بخشند؛ با اجرای ابتکار تمدن جهانی، مبادلات و آموزش متقابل بین تمدن‌ها را گسترش دهند تا با ترویج نگرش تمدن مبنی بر برابری، هم‌آموزی، گفتگو و فراگیری، همزیستی هماهنگ و تحقق دستاوردهای متقابل را ترویج دهند و ایجاد دوستی و افزایش آشنایی بین مردم همه کشورها را به وجود بیاورند.

نخستین مجمع لیانگ‌جو با موضوع «اجرای ابتکار تمدن جهانی، ترویج مبادلات و آموزش متقابل بین تمدن‌ها»، به میزبانی وزارت فرهنگ و گردشگری چین و دولت خلق استان «جه‌جیانگ» یکشنبه در شهر هانگ‌جو مرکز استان جه‌جیانگ گشایش یافته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا