رونمایی از موضوع و لوگوی اصلی «اژدها» برای شب نشینی عید بهار ۲۰۲۴

رادیو و تلویزیون مرکزی چین  شنبه دوم دسامبر (۱۱ آذر) موضوع اصلی و لوگوی شب نشینی عید بهار سال ۲۰۲۴ (سال اژدها به تقویم سنتی چین) را رونمایی کرد.

در لوگوی شب نشینی عید بهار سال اژدها از هیروگلیف یا کاراکتر قدیمی “龘” به معنای «پرواز اژدها» استفاده می‌شود. هیروگلیف انتخاب شده استعاره‌ای برای رشد و توسعه جمعیت یک میلیارد و چهارصد میلیون نفری مردم چین است و دلیل آن این است که که سیمای اژدها طی هزاران سال به یک نماد معنوی و توتم برای مردم چین تبدیل شده است.

این طرح با الهام از سبک خط مهر چینی باستانی، باوقار، متوازن و متقارن است به گونه‌ای که فضای فرهنگ چینی با مفهوم عظیم و نیرومند را برجسته می‌کند.

شب نشینی عید بهار با میزبانی رادیو و تلویزیون مرکزی چین از سال ۱۹۸۳ بخشی جدایی ناپذیر از جشن سال نو قمری چینی بوده و شامل برنامه‌های هنری گوناگون از شامل آهنگ، رقص، طنز، اپرا و هنرهای محلی است.

این شب نشینی سالانه که به عنوان پربیننده‌ترین برنامه تلویزیونی در جهان شناخته می‌شود، در آستانه سال نو چینی پخش می‌گردد یعنی زمانی که خانواده‌ها گرد هم می‌آیند و باهم فرا رسیدن سال نوی قمری چینی را جشن می‌گیرند.

شب نشینی عید بهار سال ۲۰۲۴ در شب عید بهار در ۹ فوریه ۲۰۲۴ (۲۰ بهمن) پخش خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا