«تراشه‌های سازگار» بیهودگی «جنگ تراشه» را آشکار ساخت

گزارش‌هایی اوایل ماه جاری میلادی منتشر شد مبنی بر اینکه شرکت «انویدیا» در حال توسعه سه تراشه جدید مبتنی بر اصلاحات H100 آن است. تراشه‌های محاسباتی سری‌های HGXH20، L20Cle و L2PCle برای بازار چین طراحی شدند تا بر اساس محدودیت‌های کنترل صادرات «حیاط کوچک، دیوار بلند» ایالات متحده باشند.

«کولت کرس» افسر ارشد مالی انویدیا طی روند انتشار نتایج مالی شرکت انویدیا که پنجشنبه منتشر شد، تایید کرد که این شرکت در حال توسعه یک «تراشه سازگار» برای بازار چین است.

با اینکه فروش شرکت مذکور به چین و دیگر کشورها و مناطق محدود شده ممکن است طبق گزارش‌های خبری اعلامی طی سه ماهه آتی افت داشته باشد،‌ پیش بینی می‌شود «تراشه‌های سازگار» تاثیر این محدودیت‌ها را بشدت بیشتر کند.

کرس در جریان انتشار داده‌های درآمد شرکت انویدیا گفت که دولت ایالات متحده برای صادرات برخی محصولات لزوم داشتن مجوز را قرار داده و هنگامی که انواع دیگر تراشه‌ها به کشورهایی مانند چین صادر می‌شود، نیاز به اطلاع قبلی دارد و این شرکت در حال همکاری با مشتریان در آن بازارها است تا تلاش کند مجوزهای دولتی کسب کند و به دنبال راه حل‌هایی است که باعث ایجاد محدودیت نمی‌شوند.

آمریکا ممکن است البته به دنبال کوچک کردن حیاط خود یا بالا بردن دیوارهایش باشد اما هر کسی که در کنگره ایالات متحده در حال بررسی این موضوع است باید متوجه این حقیقت باشد که چین در حال تسریع توسعه فناوری تراشه و تجهیزات خود برای رسیدن به کشورهای در حال توسعه‌ای است که سعی در عقب نگه داشتن آن با این محدودیت‌ها را دارند.

انویدیا گزینه هوشمندانه‌ای را انتخاب کرده است. دیگر کشورها هم بهتر از این الگو پیروی کنند.

آنگاه شاید دولت ایالات متحده توهم خود مبنی بر اینکه می‌تواند توسعه چین را متوقف کند، کنار بگذارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا