فرصت‌هایی که خودروهای انرژی جدید چین برای کل جهان خلق می‌کند

نمایشگاه بین‌المللی خودرو گوانگ‌جو ۲۰۲۳ که به عنوان «توربین بادی برای توسعه بازار خودرو چین» شناخته می‌شود، از ۱۷ نوامبر (۲۶ آبان) گشایش یافته و ۲۶ نوامبر (۵ آذر) به کار خود پایان می‌دهد. خودروهای انرژی جدید توجه شرکت کنندگان را به خوذ جلب کرده و چه از مقیاس و چه از قدرت محصول به سطح بالایی رسیده و «رفتن به خارج از کشور» به یک موضوع داغ در میان برندهای خودروهای انرژی جدید تبدیل شده است.

زنجیره صنعت خودروهای انرژی جدید چین بیش از پیش قوی‌تر و بزرگتر شده است و به جست و جوی بازارهای خارجی نیز سرعت بخشیده و به بهبود صنعت خودروی جهانی کمک می‌کند.

خودروهای انرژی جدید در چین روند خوب تولید و فروش را از خود نشان می‌دهند. از نظر تولید، از میان بیش از ۱۱۰۰ وسیله نقلیه به نمایش درآمده در نمایشگاه بین‌المللی خودرو گوانگ‌جو، ۴۶۹ وسیله نقلیه با انرژی جدید هستند که بیش از ۴۰ درصد از تعداد کل وسایل نقلیه نمایش داده شده را به خود اختصاص می‌دهند و رکوردی جدید را ثبت کرده‌اند. از نظر کمیت، فناوری خودروهای انرژی جدید چین به طور مداوم به روز می‌شوند و برندهای مختلف خودرو با محصولات جدید به رقابت می‌پردازند که هر کدام توانایی‌های خاص خود را دارد.

از نظر فروش، خودروهای انرژی جدید هم در بازارهای داخلی و هم در بازارهای خارج از کشور رشد خود را حفظ کرده است. در سه ماهه سوم سال جاری، ۶۵ درصد از فروش خودروهای انرژی جدید در بازار جهانی از چین بوده است.

«رمز موفقیت» برای تولید و فروش قوی در خودروهای انرژی جدید ناشی از سیاست‌های صنعتی آینده‌نگر، پشتیبانی کامل از زنجیره صنعتی و قدرت درون‌زای نوآوری‌های فناوری نهفته است. برای مثال، دقیقاً به دلیل تسلط بر فناوری‌های کلیدی اصلی در زمینه‌ موتورها، کنترل‌های الکترونیکی و باتری‌ها، خودروهای انرژی جدید چین در رقابت بین‌المللی دست برتر پیدا کرده‌اند.

رئیس هیئت مدیره «گروه فولکس واگن» گفت: چین با اتکا به نوآوری قوی خود به یک رهبر مهم در صنعت خودروسازی جهانی تبدیل شده است.

وسایل نقلیه با انرژی جدید چین نیز سهم مهمی برای تحول انرژی سبز در سراسر جهان ادا کرده و به کارت درخشان ساخت چین تبدیل شده و «طرفداران» بی شماری در خارج از کشور دارند.

وب‌سایت «شبکه خودروهای الکتریکی» آمریکا با انتشار مقاله‌ای نوشت که در اروپا، خودروهای برقی چینی یکی از محبوب‌ترین وسایل نقلیه الکتریکی هستند، که این یک واقعیت عجیب نیست.

شخصیت‌های زیربط به این دلیل که نسبت به فرصت‌های عظیمی که خودروهای انرژی جدید چین برای جهان به ارمغان می‌آورند خوش‌بین هستند،  مخالفت شدید خود را با تحقیقات اتحادیه اروپا علیه کمک هزینه خودروهای الکتریکی چینی ابراز کرده‌اند.

از آنجایی که جهان به طور فزاینده‌ای با چالش‌های آب و هوایی مواجه است، صنایع خودروهای الکتریکی چین و اروپا انتظارات و اهداف مشترکی دارند. اتحادیه اروپا باید به طور عینی و منصفانه به سهم و قدرت شرکت‌های چینی در کمک به تحقق چشم انداز اقلیمی اروپا و جهان نگاه کند و با تشویق همکاری بین چین و اروپا در زمینه‌های زنجیره صنعتی و تحقیقات، به طور مشترک بازار اقتصاد سبز، از جمله حوزه خودروهای الکتریکی را گسترش دهد.

در این دوره از نمایشگاه بین‌المللی خودرو گوانگ‌جو ، چه از نظر برقراری ارتباط و تعامل با شرکت‌های خودروهای انرژی‌های جدید چینی و چه بررسی فرصت‌های همکاری با تامین‌کنندگان محلی چینی، شرکت‌های خودروسازی خارجی نسبت به بازار چین و فناوری چین خوش‌بین هستند. بازار خودرو این کشور مشتاقانه منتظر به اشتراک گذاشتن فرصت‌های انرژی جدید بین خودروسازی چینی و خارجی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا