«تجارت الکترونیک جاده ابریشم»؛ نقطه عطفی جدید در ساخت مشترک «کمربند و جاده»

سالن موضوع بین‌المللی «دومین نمایشگاه جهانی تجارت دیجیتال» – «تجارت الکترونیک جاده ابریشم»

کشتی‌ها دریا را می‌نوردند و شتر‌ها از صحرا عبور می‌کنند تا به سالن موضوع بین‌المللی یعنی «تجارت الکترونیک جاده ابریشم» که یک سالن نمایشگاهی ویژه در دومین نمایشگاه جهانی تجارت دیجیتال است وارد شوند؛‌ به محض ورود با یک تصویر بزرگ از جاده ابریشم در مقابلتان روبرو می‌شوید. در این تصاویر «ابتکار کمربند و جاده» مشترکا به ساخت ساختمان‌های مهم و بسیاری دیگر از الگوهای نمادین می‌پردازد.

«تجارت الکترونیک جاده ابریشم» ترکیبی قدرتمند از تجارت الکترونیک فرامرزی و ابتکار «یک کمربند، یک جاده» است. تجارت الکترونیک فرامرزی سریعا تحت ساخت مشترک ابتکار کمربند و جاده توسعه یافته و تجارت الکترونیک جاده ابریشم به عنوان اقتضای زمانه در حال تبدیل شدن به یک «جاده ابریشم آنلاین» است.

کاروان شترها بیش از دو هزار سال قبل در قاره اوراسیا ابریشم و چای را به تمام نقاط زمین می‌فروختند. امروز، تجارت الکترونیک سریع و راحت تبدیل به «کاروان شتر» در ابتکار «یک کمربند، یک جاده» در دوران جدید شده است.

امسال مصادف با دهمین سالگرد ساخت مشترک ابتکار کمربند و جاده است. همکاری بین‌المللی «تجارت الکترونیک جاده ابریشم» یک تدبیر مهم و خاص برای اجرای ساخت مشترک ابتکار کمربند و جاده محسوب می‌شود. این ابتکار پس از سال‌ها توسعه به یک پلتفرم جدید برای همکاری اقتصادی و تجاری چندجانبه و دوجانبه و یک نقطه عطف جدید در ساخت مشترک با کیفیت کمربند وجاده تبدیل شده است.

حضور فعال غرفه‌داران در سالن «تجارت الکترونیک جاده ابریشم»

دومین نمایشگاه جهانی تجارت دیجیتال که در شهر «هانگ‌جو» استان «جه‌جیانگ» در حال برگزاری است برای نخستین بار اقدام به برپایی رویداد «روز تجارت الکترونیک جاده ابریشم» کرده که شامل سالن موضوع بین‌المللی «تجارت الکترونیک جاده ابریشم» و تمرکز بر نقش «تجارت الکترونیک جاده ابریشم» در ترویج همکاری اقتصادی و تجاری «کمربند وجاده»  است.

نتایج قابل توجه به دست آمده در این نمایشگاه نشان دهنده کسب و کار شرکت‌های مطرح در پرداخت فرامرزی، لجستیک، پخش زنده و ترویج آن در کشورها و مناطقی است که مشغول ساخت ابتکار «کمربند و جاده» هستند و خدمات جامع تجارت الکترونیک جدید برای همکاری بین‌المللی «تجارت الکترونیک جاده ابریشم» فراهم می‌آورد.

همکاری بین‌المللی در خصوص «تجارت الکترونیک جاده ابریشم» طی سال‌های اخیر مداما تعمیق یافته و مفهوم آن به شکلی مستمر غنی شده است. از نوامبر ۲۰۱۶ که چین و شیلی نخستین یادداشت تفاهم در زمینه همکاری تجارت الکترونیک را به امضاء رسانده‌اند، همکاری «تجارت الکترونیک جاده ابریشم» آغاز شده است. حجم واردات و صادرات تجارت الکترونیک فرامرزی میان چین و کشورهای شریک «تجارت الکترونیک جاده ابریشم» آن در سال گذشته معادل ۳۱.۵ درصد کل حجم واردات و صادرات جهانی تجارت الکترونیک فرامرزی بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا