نگاهی به استفاده گسترده سیستم ناوبری بی‌دوئو چین در سراسر جهان

با اسکن کیوآر کد می توانید با کمک سیستم ناوبری بی‌دوئو از دوچرخه اشتراکی استفاده کنید؛ با یک ساعت مچی می توانید از خدمات موقعیت‌سنجی بهره‌مند شوید… در دومین نشست عالی کاربرد گسترده سیستم ناوبری بی‌دوئو، تجهیزات بسیاری در این زمینه به نمایش گذاشته شده است.

در سال‌های اخیر، ارزش صنایع مربوط به سیستم ناوبری بی‌دوئو چین از ۵۰۰ میلیارد یوان فراتر رفت و این سیستم به طور گسترده در زمینه‌ راه و ترابری، کاهش بلایای طبیعی، کشاورزی، نیروی برق و گاز طبیعی مورد استفاده قرار گرفته و بازدهی خوب اجتماعی و اقتصادی دارد.

سیستم بی‌دوئو اکنون به طور وسیع در نظارت بر راه و ترابری و نظارت و مهار دقیق بنادر مورد استفاده قرار گرفته است.

در نشست یاد شده، یک دستگاه شبیه “جعبه دستی” بسیار مورد توجه قرار گرفته است که در واقع یک سیستم محافظ مبتکرانه برای قطار در مقابل شرایط متفاوت است که با استفاده از سیستم ناوبری بی‌دوئو، امنیت قطار در شرایط متفاوت را تامین می کند. این سیستم نه تنها هزینه برای محافظ مبتکرانه قطار را به مراتب کاهش داده، بلکه موقعیت سنجی آن دقیق‌تر است.

تاکنون این سیستم در ۲۲ شرکت ترانزیت ریلی مورد استفاده قرار گرفته و ظرف سه سال گذشته، میزان وقوع حادثه قطارهای این شرکتها به صفر رسیده است.

در زمینه کشاورزی، سیستم یاد شده نیز مورد استفاده گسترده قرار گرفته است. طوری که تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار دستگاه و ماشین آلات کشاورزی به آن مجهز بوده و در اتوماسیون ماشین های کشاورزی و تولیدات کشاورزی تسهیلات بسیاری فراهم کرده است.

این در حالیست که چین در حال حاضر فعالانه به همکاری بین المللی در کاربرد سیستم ناوبری بی‌دوئو در سراسر جهان پرداخته است. بر اساس داده‌های منتشر شده، اکنون چین برای بیش از ۲۳۰ کشور و منطقه جهان از جمله شرکای همکاری “کمربند و جاده” و بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون مشتری خدمات موقعیت‌یابی دقیق و سریع ارائه کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا