نمایشگاه بین‌المللی واردات چین؛ یک رویداد تجاری جهانی با کیفیت و استاندارد بالا

ششمین «نمایشگاه بین‌المللی واردات چین» (CIIE) قرار است به صورت حضوری از ۵ تا ۱۰ نوامبر (۱۴ تا ۱۹ آبان) در شانگهای برگزار شود.

مهمانانی از ۱۴۵ کشور، منطقه و سازمان بین‌المللی در این رویداد شرکت خواهند کرد. بیش از ۳۴۰۰ غرفه دار و ۳۹۴ هزار بازدید کننده حرفه‌ای برای حضور در این نمایشگاه ثبت نام کرده‌اند که نشان دهنده بازگشت کامل به سطح پیش از وقوع کروناست. صدها مدیر اجرایی شرکت‌های فهرست «فورچون جهانی ۵۰۰» قرار است در این نمایشگاه حضور یابند که نسبت به دوره‌های قبلی افزایش را نشان می‌دهد.

نمایشگاه بین‌المللی واردات به شکلی جامع نشان دهنده تمایل طرف‌های مرتبط برای تعامل در همکاری باز خواهد بود.

جمعا ۶۹ کشور و سازمان بین‌المللی حضور خود در نمایشگاه CIIE تایید کرده‌اند؛ از این تعداد ۱۱ کشور برای نخستین بار شرکت خواهند کرد و ۳۴ کشور هم برای نخستین بار به صورت حضوری شرکت خواهند داشت. هندوراس، قزاقستان، صربستان،‌ آفریقای جنوبی و ویتنام مهمانان افتخاری امسال خواهند بود.

مساحت غرفه چین این بار بالغ بر ۲۵۰۰ متر مربع خواهد بود که بزرگترین در تاریخ نمایشگاه بین‌المللی واردات محسوب می‌شود.

کیفیت و کارایی «نمایشگاه تجاری» به شکل قابل توجهی بهبود یافته است. نمایشگاه تجاری در مساحت ۳۶۷ هزار متر مربعی برگزار می‌شود و ۲۸۹ شرکت از فهرست «فورچون جهانی ۵۰۰» و شرکت‌های مطرح صنعتی محصولات و خدمات خود را در معرض دید قرار خواهند داد. هر دو رقم ذکر شده بالاتر از سطح برگزاری قبلی است.

۱۵ برند بزرگ صنعت خودرو، ۱۰ شرکت مهم برق صنعتی جهان، ۱۰ تولید کننده تجهیزات پزشکی، سه غول معدنکاری، چهار شرکت تجاری برتر غلات و پنج شرکت برتر کشتیرانی حضور خود در نمایشگاه را تایید کرده‌اند.

نمایشگاه تجاری بر توسعه با کیفیت بالا و زندگی کیفی تمرکز می‌کند. بخش‌های مختلف این نمایشگاه به فناوری‌های پیشرفته مانند انرژی کم‌کربن و هوش مصنوعی و همچنین سبک زندگی و محصولات مصرف کننده اختصاص داده شده که ۳۰ درصد از لحاظ مساحت هم بیشتر شده است. بیش از ۴۰۰ محصول، فناوری و خدمات جدید در این نمایشگاه در معرض دید علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

۳۹ گروه تجاری دولت که از سوی دولت‌های محلی و ادارات مرتبط راه اندازی شده و همچنین چهار گروه تجاری صنعتی در این نمایشگاه حضور می‌یابند. روی هم رفته آنها شامل بیش از ۷۵۰ زیرگروه خواهند بود.

«شن چیوپینگ» معاون وزیر بازرگانی چین گفت: ما همکاری نزدیکی با تمام طرف‌های مرتبط خواهیم داشت و با تمام قوا یک نمایشگاه تجارت جهانی با استاندارد بالا، کیفیت بالا و سطح بالا برگزار می‌کنیم تا فرصت‌های بازار، سرمایه گذاری و رشد بیشتری را در اختیار طرف‌های شرکت کننده در این رویداد قرار دهیم و انسجام برای توسعه مشترک ایجاد کنیم.

نمایشگاه بین‌المللی واردات چین به عنوان پلتفرمی برای ترویج سیاست گشایش سطح بالا، پیامی قوی در راستای گشایش به همراه دارد. پیش بینی می‌شود مجموعه‌ای از تجهیزات پیشرفته، محصولات سبز و فناوری‌های بیولوژیکی در ششمین CIIE عرضه شود و میوه اژدهای زرد اکوادور و آناناس بنین ورود به بازار چین را از طریق این نمایشگاه آغاز خواهند کرد.

CIIE یک محصول عمومی بین‌المللی است که تمام جهان در آن سهیم هستند. این رویداد به شکلی کامل چندجانبه گرایی حقیقی که مورد حمایت چین است را به نمایش می‌گذارد و تجلی دیدگاه این کشور برای ساخت جامعه‌ای با سرنوشت مشترک برای بشریت محسوب می‌شود.

CIIE به عنوان نخستین نمایشگاه در سطح ملی با موضوع واردات در جهان به یک پلتفرم بین‌المللی مهم برای ترویج ادغام بازارهای چین و جهان، تقویت ادغام صنعتی، تحریک کننده خلاقیت و تسهیل کننده یادگیری متقابل قوانین و مقررات تبدیل شده است.

چین به آزاد سازی ظرفیت واردات ادامه خواهد داد. چین امسال نرخ‌های مالیات وارداتی موقت برای ۱۰۲۰ قلم کالا وضع کرده است. نرخ‌ مالیات توافق شده بر اساس توافقات تجارت آزاد موثر و توافقات تجارت ترجیحی برای کالاهای وارداتی مشخص از ۲۹ کشور یا منطقه طبق ۱۹ توافق اجرایی می‌شود تا بیش از پیش به کاهش سطح نرخ مالیات کمک کند.

نقش مثبت تجارت الکترونیک فرا مرزی در واردات خرده فروشی در حال اجراست تا به آزادسازی ظرفیت کالاهای وارداتی مصرف کننده ادامه دهد.

چین به ارتقاء تبادلات در نمایشگاه بین‌المللی واردات ادامه خواهد داد. این کشور به طور کامل نقش پلتفرم‌های تجاری بزرگ مانند CIIE را به کار خواهد گرفت، آثار جانبی نمایشگاه‌های مختلف را تقویت و تسهیل ورود محصولات، فناوری‌ها و خدمات با کیفیت‌ بالاتر به چین را تسهیل می‌کند. این امر تبادلات و ارتباطات تجاری را تقویت خواهد کرد و به شرکت‌های بیشتری اجازه می‌دهد تا فرصت‌های بازار چین به اشتراک گذارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا