گشایش سیزدهمین نشست نمایندگان زنان چین در پکن

سیزدهمین نشست نمایندگان زنان چین صبح روز دوشنبه بیست و سوم اکتبر در تالار بزرگ خلق پکن گشایش یافت. رهبران حزب و دولت از جمله شی جین پینگ و لی چیانگ در این مراسم حضور داشتند.

نزدیک به ۱۸۰۰ تن از نمایندگان زنان از همه صنایع و محافل مختلف و ۹۰ نماینده از مناطق اداری ویژه هنگ کنگ و ماکائو در این نشست شرکت کردند.

دینگ شیه شیانگ، معاون نخست وزیر چین به نمایندگی از کمیته مرکزی حزب کمونیست چین طی سخنرانی خود با عنوان «نوشتن فصلی باشکوه “نیمی از آسمان” در عصر جدید برای قدرت بخشیدن به کشور و رستاخیز ملت»، برگزاری این نشست را تبریک گفت.

معاون نخست وزیر چین در سخنرانی خود ضمن تائید تلاشها و دست آوردهای زنان چین در زمینه های فقرزدایی، نوآوری علمی، مقابله با شیوع همه گیری کرونا و سازندگی صلح آمیز کشور، بر این موضوع تاکید کرد که نقش زنان به عنوان “نیمی از آسمان”  باید در این زمینه‌ها در نظر گرفته شود و پیشرفت جامع آنان دیده شود . وی همچنین گفت که باید فدراسیون های سطوح مختلف زنان برای حصول پیشرفتها و دست آوردهای بیشتر در عصر جدید متحد شود و ضمن گسترش تبادلات و همکاری بین المللی، اصلاحات فدراسیون زنان ادامه یابد و نقش مهمی در تحکیم پایه توده ای برای حکمرانی حزب ایفا شود.

او زنان چین را به تلاش همسو با حزب و برعهده گرفتن وظایف و ایفای نقش خاص در عصر جدید تشویق کرد.

این کنفرانس پیش نویس «آئین نامه فدراسیون زنان سراسر چین (اصلاح)» را برای بررسی به نمایندگان ارائه کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا