چین چگونه از طریق ساخت تمدن زیست محیطی برای مردم رفاه فراهم می آورد

امروزه چای سبز ارگانیک با کیفیت بالا از شهرستان وو‌یوان استان جیانگ‌شی به بیش از ۶۰ کشور و منطقه جهان فروخته می شود. میزان صادرات چای ارگانیک بیش از ۵۰ درصد از بازار اتحادیه اروپا را برای ۲۵ سال متوالی به خود اختصاص داده است.

شهرستان وو‌یوان که دارای میزان پوشش جنگلی ۸۲.۶ درصدی است به عنوان “باشگاه اکسیژن طبیعی” شناخته می شود. چنین محیط زیست خوبی باعث شده است که چای سبز این شهرستان از موانع عبور کرده و وارد بازار سبز اروپا شده و نهایات به سراسر جهان برسد.

شی‌جین‌پینگ رهبر چین در گزارش نوزدهمین کنگره ملی حزب کمونیست خاطرنشان کرد: ما باید ساخت و سازهای زیست محیطی را در  اولویت کارهای خود قرار دهیم و با اصرار بر توسعه سبز، حفاظت از محیط زیست و توسعه اقتصادی و توسعه اجتماعی را هماهنگ سازیم.

او این مطلب را روز پنجشنبه هنگام میزبانی از نشست توسعه نوار اقتصادی رودخانه یانگ تسه در شهر نان‌چانگ استان جانگ‌شی عنوان کرد.

طبق آمار اداره ملی جنگل‌داری و مرتع چین، مساحت جنگل‌ها و حجم جنگل‌های چین همچنان در حال رشد است و میزان پوشش جنگل‌های ملی به ۲۴.۰۲ درصد افزایش می‌یابد و مساحت حفاظت‌شده جنگل‌های مصنوعی به ۱.۳۱۴ میلیارد هکتار می‌رسد که در رتبه اول جهان قرار دارد.

شی جین پینگ در نشست روز پنجشنبه تاکید کرد که ما باید ضمن تقویت مدیریت جامع محیط زیست، تقویت کنترل آلودگی در حوزه های کلیدی، هماهنگی منابع آب، محیط زیست و اکولوژی، پیشگیری و کنترل آلودگی هوا و خاک و کنترل آلاینده ها، انتشار گازهای گلخانه ای را از ابتدا  تحت کنترل قرار دهیم.

 چین مزیت های اکولوژیکی و زیبایی طبیعی خود را به نیروی توسعه سبز تبدیل کرده است و با توسعه گردشگری روستایی سبز، سبزهای بیشتری را به ساخت تمدن زیست محیطی اضافه کرده است.

شهرستان جوانگ یوان با وجود دور افتاده بودن، اما با توجه به سرسبزی و هوای خنک در تابستان، گردشگران را از سراسر کشور به خود جذب می کند.

داده ها نشان می دهد که۷۲۱مهمان سرای خانگی در این شهرستان  ثبت شده است که  هر تابستان از حدود ۳۰ هزار گردشگر پذیرایی می کنند. بیش از ۶۴۰ خانواده در صنعت سرگرمی کشاورزی مشغول هستند که سبب ایجاد بیش از ۲۰۰۰ شغل شده اند.

شی جین پینگ رهبر چین تاکید کرد که ما باید در تحول و به روزرسانی صنعت سبز پافشاری کنیم و با تسریع توسعه صنایع سبز و کم کربن و توسعه فناوری‌ها و محصولات سبز، پتانسیل توسعه را افزایش دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا