سرازیر شدن سرمایه ۶۰۰ میلیارد یوانی از خارج از منطقه در شین جیانگ

بر اساس اعلام اداره بازرگانی منطقه خودمختار اویغور شین جیانگ، این منطقه از ژانویه تا آگوست امسال ۴۶۸۴ پروژه سرمایه گذاری را اجرایی کرده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایشی ۱۱۳ درصدی را نشان می‌دهد. همچنین وجوهی معادل ۶۲۶.۲۱۸ میلیارد یوان از خارج از این منطقه برای آن سرمایه گذاری شده که یک افزایش ۱۴.۸ درصدی در مقایسه با سال گذشته را نشان می‌دهد.

در میان ۱۴ ناحیه و شهر در شین جیانگ، شهر ارومچی، ناحیه خودمختار ایلی قزاق، ناحیه آکسو و ناحیه خودمختار چانگ‌جی هوی در کل بیشترین منابع مالی اختصاص داده‌شده از خارج منطقه را جذب کرده‌اند که به ترتیب معادل ۱۸.۰۶، ۱۷.۲۱، ۱۵.۱۳ و ۱۲.۴۴ درصد کل وجوه سرازیر شده است.

از منظر منطقه‌ای، وجوهی که به منطقه شمال شین جیانگ اختصاص یافته ۳۸۲.۱۹ میلیارد یوان بوده که معادل ۶۱.۰۳ درصد کل وجوه و نشان دهنده یک افزایش ۱۴.۷۵ درصدی در مقایسه با سال گذشته است؛ وجوهی که به جنوب منطقه شین جیانگ (از جمله تورپان و حامی) اختصاص یافته نیز ۲۴۴.۰۲۸ میلیارد یوان بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشدی ۱۴.۸۹ درصدی را نشان می‌دهد.

از لحاظ نرخ رشد، نرخ‌های رشد شهر کارامای، ناحیه کاشغر، ناحیه آلتای و ناحیه تچانگ به ترتیب به ۵۳.۸۷، ۴۸.۷۲، ۴۵.۶۳ و ۴۰.۶۲ درصد رسیده و در میان نواحی و شهرهای شین جیانگ بهترین عملکرد را داشته‌اند.

دعوت به سرمایه گذاری نیرومحرکه‌ای قدرتمند برای توسعه با کیفیت بالاست. شین جیانگ از ابتدای سال جاری میلادی با عزمی راسخ ترویج سرمایه گذاری را به عنوان اولویت اقتصادی برتر و پروژه شماره یک خود در نظر گرفته است.

شین جیانگ فعالانه به دنبال جذب سرمایه بوده تا هم به بهبود کیفیت و هم کارایی ترویج سرمایه گذاری دست یابد.

«جو شنگ» مدیر دپارتمان ترویج سرمایه گذاری اداره بازرگانی شین جیانگ گفت این اداره بر ساخت «هشت خوشه‌ صنعتی بزرگ»، تقویت هماهنگی، ادغام منابع سرمایه گذاری متنوع، حمایت از نواحی و شهرها در اجرای کار سرمایه گذاری صنعتی، تماس و ترغیب شرکت‌های خارج از منطقه برای آمدن برای بازدید از شین جیانگ و مذاکره، بهبود مداوم کیفیت و کارایی کار ترویج سرمایه گذاری،‌ تمرکز خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا