تحقق رویای جوانی برگشته از خارج از کشور با توسعه صنعت «تخم مرغ طلایی»

در سال‌های اخیر، شهر گائوآن، استان جیانگ شی واقع در جنوب چین، «استراتژی آشیانه گرم‌کننده» را برای تحقق رویای کارآفرینان بازگشته به این شهر اجرا کرده است، کانالی سبز برای کارآفرینی باز شده و به افرادی که به کشور بازگشته‌ اند اجازه می‌دهد از خدمات کارآفرینی با کیفیت بالا و کارآمد برخوردار شوند.

 چن چونگ، یکی از آن جوان هاییست که از خارج از کشور بازگشته است. او پس از تحصیل در خارج از کشور، برای پرورش مرغ تخم گذار به زادگاهش بازگشت. مقیاس فعالیت او بزرگ تر شده  و راه ارتقای صنعتی اش نیز گسترده تر شده است.

چن چونگ که متولد ۱۹۹۷ است در ۱۳ سالگی برای تحصیل به تنهایی به انگلستان رفت. زمانی که در کالج بود، در دانشگاه گریفیث استرالیا در رشته مدیریت بازرگانی و بازاریابی تحصیل کرد.سابقه چندساله تحصیل در خارج از کشور، بینش و اندیشه وی را گسترش داده است.

والدین چن چونگ از مدت زمان طولانی به صنعت پرورش مشغول بوده اند و در پایان سال ۲۰۱۹ اقدام به راه اندازی کارخانه ای برای پرورش مرغ های تخم گذار کردند. به دلیل نظریه  مدیریتی عقب مانده، تجهیزات قدیمی و محیط ضعیف پرورش، مقیاس فعالیت آن ها هیچ وقت بزرگ نبوده است. چن چونگ پس از بازگشت به چین در سال ۲۰۲۱، به والدینش کمک کرد تا مقیاس پرورش را از ۱۵۰ هزار به ۳۵۰ هزار مرغ در ۲ سال افزایش دهند.

چن چونگ، متفاوت از پرورش سنتی والدینش، تلاش زیادی برای ارتقاء تجهیزات و بهبود مدیریت انجام داده است. این جوان، پیشرفته ترین تجهیزات پرورش تمام اتوماتیک “Big Herdsman” را در چین به کار گرفته است. هر مرحله از رشد جوجه ها تا جوجه های تمام شده، سپس به مرغ های تخمگذار به صورت خودکار انجام می شود؛ مشخصات  سن، اندام های بدن مرغ، دما، مصرف روزانه خوراک و آب و پارامترهایی مانند دما، رطوبت و تهویه در لانه مرغ همگی بدون وقفه بر روی دستگاه کنترل مرکزی نمایش داده می شود. در صورت غیرعادی بودن داده ها، به طور خودکار هشدار اولیه صادر می شود. نصب تجهیزات هوشمند کارایی پرورش را تا حد زیادی بهبود بخشیده است و مدل مدیریت روابط انسانی که قبلاً دردسرساز بود، حل شده است.

علاوه بر این، چن چونگ بر اساس رشد واقعی و نرخ تولید تخم، مرغ های تخم گذار، پس از چندین سال آزمایش، به فرمول غذایی منحصر به فردی دست یافت، طوری که تخم های تولید شده توسط مرغ های تخم گذار دارای نرخ بالا و کیفیت خوبی هستند؛ قیمت هر جعبه تخم مرغ در بازار  ۲۰ یوان گران تر فروخته می شود. گزارش شده است که نرخ فعلی تولید روزانه تخم مرغ در شرکت او، با ارزش تولید سالانه نزدیک به ۷۰ میلیون یوان به ۳۲۰ هزار عدد رسیده است.

چن چونگ کار خود را به پرورش مرغ تخم گذار محدود نکرده است، او فعالانه به دنبال ارتقاء صنعتی است و توجه اش را بر روی داروی بیولوژیکی سطح بالا معطوف کرده است. او می گوید: مقیاس کارخانه جدید می تواند ۲ میلیون مرغ را جا دهد. در سال آینده، ما به سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیون یوان برای ساخت کارخانه پالایش مواد خام واکسن HPV ادامه خواهیم داد. تمام تخم های تولید شده توسط ۲ میلیون مرغ تخم گذار برای استخراج مواد خام داروی بیولوژیکی استفاده خواهد شد. پس از شکل گیری صنعت، ارزش تولید آن از ۲ میلیارد یوان فراتر خواهد رفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا