شور و شوق تعطیلات روز ملی چین عامل شکوفایی گردشگری جهانی

«تیان یومنگ» ۲۵ ساله به خبرگزاری «شین‌هوا» گفت: وقتی متوجه شدم تایلند محدویت روادید برای گردشگران چینی را لغو کرده من و مادرم فورا تصمیم گرفتیم چند روز به این کشور سفر کنیم.

طرز فکر تیان در واقع نشان دهنده رویکرد شمار زیادی از گردشگران چینی است. با شروع تعطیلات روز ملی، میلیون‌ها چینی تصمیم گرفتند «گذراندن تعطیلات در خانه» را کنار بگذارند و سفر برای دیدن جهان را شروع کنند و پیش بینی می‌شود رونق سفرها طی این دوره نیرویی برای شکوفایی گردشگری جهانی باشد.

نشریه «فوربز» نوشت: پیش از پاندمی کووید-۱۹ چین با ۱۷۹۰ میلیون سفر بزرگترین کمک کننده به گردشگری خارجی بود و باعث شد ۲۵۳ میلیارد دلار عاید اقتصاد جهانی شود.

«جولیا سیمپسون» رئیس و مدیرعامل «شورای سفر و گردشگری جهانی» طی حضورش در «مجمع اقتصاد گردشگری جهانی» که در ماکائو چین برگزار شد،‌ به خبرگزاری «شین‌هوا» گفت: چین نهایتا دوباره مرزها را باز کرد و ما شاهد یک احیای کامل هستیم.

بر اساس داده‌های «آکادمی گردشگری چین» که ماه جولای منتشر شد،‌ مقاصد گردشگری خارجی طی نیمه نخست امسال جمعا میزبان ۴۰.۳۷ میلیون گردشگر از سرزمین اصلی چین بودند که از این میزان ۹۳.۹۵ درصد از گردشگران گرشگری در آسیا را انتخاب کردند.

آژانس‌های مسافرتی در چین اخیرا برگزاری تورهای گروهی برای فهرست طولانی‌تری از کشورها و مناطق از جمله ژاپن، انگلیس، ایالات متحده و استرالیا را از ۱۰ آگوست (۱۹ مرداد) از سر گرفتند.

«Trip.com» که یک آژانس مسافرتی آنلاین چینی است اخیرا در گزارشی اعلام کرد بازار گردشگری خارجی شاهد رشدی قابل توجهی طی دوره تعطیلات روز ملی بوده و رزروها در مقایسه با سال قبل جهش انفجاری ۲۰ برابری داشته‌اند.

طبق اعلام این آژانس مسافرتی، تایلند، کره جنوبی،‌ مالزی،‌ سنگاپور، استرالیا و انگلیس محبوب‌ترین مقاصد گردشگری برای مسافران چینی بوده‌اند.

«جین سون» مدیرعامل گروه Trip.com گفت: دیدن این حجم از افزایش رزروهای مسافرت با توجه به نزدیک شدن به تعطیلات «هفته طلایی» هیجان انگیز است. فصل تعطیلات امسال نشان دهنده تمایل شدید مسافران برای داشتن یک تجربه منحصربفرد و عمیق است.

«سازمان ملی مهاجرت» روز چهارشنبه اعلام کرد چین انتظار دارد به طور میانگین روزانه شاهد ۱.۵۸ میلیون سفر داخلی و خارجی طی تعطیلات جشن نیمه پاییز و روز ملی باشد که افزایش تقریبا سه برابری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خواهد بود.

وقتی ۳۴۱ گردشگر از شانگهای روز دوشنبه وارد فرودگاه «سوارنبومی» تایلند شدند مورد استقبال گرم «اسرثا ثویسین» نخست وزیر و دیگر مقامات بلند پایه تایلند قرار گرفتند.

نخست وزیر تایلند طی مراسم استقبال در فرودگاه گفت: این نخستین روز نویدبخش برای تایلند است چرا که ما از گردشگران چینی بر اساس سیاست جدید ورود بدون روادید استقبال می‌کنیم.

گردشگران چینی برای بسیاری از کشورهای جهان نیرومحرکه‌ای بسیار مهم برای رشد و افزایش سفر در طی تعطیلات روز ملی محسوب می‌شوند و این امر را می‌توان به عنوان رونق اقتصادی شدیدا مورد نیاز برای کشورهای میزبان تفسیر کرد که نهایتا فرصت‌های طلایی بری گردشگری محلی،‌ مهمان‌نوازی و بخش‌های خرده فروشی به ارمغان می‌آورد.

یک هفته ویژه به میزبانی «دولت کلانشهر سئول» سازماندهی شده که برای نخستین بار طی ۴ سال گذشته از روز پنجشنبه آغاز به کار کرد و تا ۶ اکتبر (۱۴ مهر) ادامه خواهد داشت. دولت شهر سئول به طور خاص انتظار دارد شمار زیادی گردشگر چینی طی تعطیلات شش روزه «چسوک» (جشن سنتی برداشت نیمه پاییز در کره جنوبی) سفر کنند.

دولت شهر سئول به منظور استقبال و سرگرم نمودن گردشگران چینی با همکاری «یونیون‌پی» شرکت کارت اعتباری چین کوپن‌های تخفیف ویژه‌ای را در فروشگاه‌ها، مغازه‌های فاقد مالیات گمرک و فروشگاه‌های زنجیره‌ای سئول ارائه می‌کند.

«کیم یونگ-هوان» مدیرعامل «دفتر گردشگری و ورزش دولت کلانشهر سئول» گفت: دولت شهر سئول امیدوار است این هفته ویژه که پس از ۴ سال از سر گرفته شده، به احیای گردشگری در سئول کمک کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا