بازدید رئیس جمهوری خلق چین از استان جه‌جیانگ

شی جین پینگ رئیس جمهوری خلق چین در آستانه گشایش بازی‌های آسیایی هانگ‌جو بار دیگر برای بازدید به استان جه‌جیانگ رفت.

روز چهارشنبه ۲۰ سپتامبر، وی از بازار تجارت بین المللی شهر یی وو در استان جه جیانگ بازدید کرد. بازار تجارت بین المللی یی‌وو “بزرگترین بازار عمده فروشی کالاهای کوچک در جهان” است. این بازار در سال ۱۹۸۲ تاسیس شده و تاکنون شش بار محل آن تغییر کرده و ۱۰ بار فضای آن بزرگ تر شده است. اکنون مساحت تجاری این بازار به بیش از ۶.۴ میلیون متر مربع رسیده و ۲۶ دسته اصلی و ۲.۱ میلیون نوع کالا در آن به فروش می‌رسد. این بازار به توسعه ۲.۱ میلیون بنگاه کوچک و متوسط کمک کرده و برای ۳۲ میلیون نفر ایجاد شغل کرده است.

شهر یی‌وو با ۲۳۳ کشور و منطقه در سراسر جهان روابط تجاری دارد. در سال ۲۰۲۲، میزان داد و ستد بازار تجارت یی‌وو از ۲۰۰ میلیارد یوان فراتر رفت و برای ۳۲ سال متوالی رتبه اول را در میان بازارهای حرفه ای چین کسب کرد.

شی جین پینگ همچنین از روستای “لی زو” از توابع شهر یی وو استان جه جیانگ در شرق چین بازدید کرد. این روستا با ۳۳۳ خانوار و ۷۰۶ نفر جمعیت، یک نمونه برجسته از اجرای راهبرد “شکوفایی روستاها” در چین در سال های اخیر بوده که اساس آن بهینه سازی تاسیسات زیربنایی و ترویج کمک به کارآفرینی کشاورزان است و با جذب ۵۲ موسسه کارآفرینی، درآمد سرانه ماهانه روستاییان را به اندازه ۲۵۰۰ یوان (برابر ۳۴۰ دلار) رشد داده است. سیمای جدید این روستا با محیط زیست زیبا، اقتصاد سالم و روزهای خوب برای روستاییان باعث شده هر سال حدود ۲۰۰ هزار نفر از گردشگران به این روستا سفر کنند.

بعد از ظهر چهارشنبه ۲۰ سپتامبر، شی جین پینگ از نمایشگاه «الگوی فن چیائو» برای ترویج حکمرانی در سطح جامعه بازدید کرد تا تکامل مکانیسم حل اختلاف مردم را بررسی کرده و پیرامون توسعه نوآورانه آن در دوره جدید اطلاعات به دست آورد. وی همچنین به پارک فرهنگی کانال «جه دونگ» رفت تا با تاریخ ساخت و توسعه کانال های باستانی، محافظت از آن و پیشرفت ساخت یک پارک فرهنگی ملی حاشیه کانال بزرگ آشنا شود.

در اکتبر سال ۲۰۰۲، شی جین پینگ معاون دبیر کمیته حزبی استان جه‌جیانگ و سرپرست استاندار جه‌جیانگ شد و برای ۶ سال در این محل خدمت کرد. پس از هجدهمین کنگره ملی حزب کمونیست چین، رئیس جمهور شی جین پینگ بارها از جه‌جیانگ بازدید و دستورالعمل های مهم صادر کرد.

امروزه کوه‌های جه‌جیانگ سبزتر، آب‌های آن شفاف‌تر و آسمان آن آبی‌تر، مناطق شهری و روستایی آن زیبا و زندگی مردم بهتر و مسیر توسعه جه‌جیانگ گسترده ترشده است. نقشه بزرگ ترسیم شده توسط شی جین پینگ برای جه‌جیانگ، به تدریج به واقعیت تبدیل می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا