آمادگی هانگجو برای میزبانی از بزرگترین رویداد ورزشی آسیا

با شعله ور شدن مشعل بازی های آسیایی هانگجو آغاز می شود. پس از چندین سال آمادگی دقیق و ماه ها انتظار، سرانجام روزی که هانگجو منتظرش است با طلوع خورشید آغاز خواهد شد.

شهر هانگجو در قلمرو استان شرقی جه جیانگ چین، با ایستادن بر بلندای یک لحظه مهم خود را آماده فرا رسیدن روز شنبه و رونمایی از بزرگترین دوره بازی های آسیایی می کند.

این مجموعه فوق العاده میزبان تعداد بی نظیر ۱۲ هزار و ۵۰۰ ورزشکار از ۴۵ کشور و منطقه خواهد بود. این ورزشکاران با انگیزه در ۴۰ رشته ورزشی شامل ۶۱ ماده و ۴۸۱ رویداد مختلف با یکدیگر برای کسب افتخار و قهرمانی به رقابت خواهند پرداخت.

«چن وی چیانگ»، سخنگوی کمیته برگزاری بازی های آسیایی ۲۰۲۳ روز چهارشنبه در یک نشست خبری گفت: «تمامی ۴۵ ورزشگاه محل برگزاری مسابقات و ۳۰ مرکز تمرینی در نظر گرفته شده برای بازی های آسیایی پس از بازرسی های انجام شده به تأیید کامل رسیده اند.»

او افزود: «تمام ابزارهای مورد استفاده در رقابت ها، تجهیزات حمایتی و گروه های عملیاتی نیز کاملاً آماده هستند.»

به گفته برگزارکنندگان این دوره از رقابت ها، به منظور فراهم کردن حداکثر راحتی برای تماشاگران حاضر در این بازی ها، سامانه های حمل و نقل شهری در هانگجو تدابیری را برای ارائه خدمات به آنها در نظر گرفته اند و به طور ویژه، ۸۶ سفر به مسیرهای اتوبوس اضافه شده و زمان استفاده از ۵۰ مسیر تردد و ارتباط مترو نیز در طول این رقابت ها افزایش پیدا کرده است.

در طول برگزاری بازی های آسیایی، دهکده بازی ها میزبان مجموعه ای از رویدادهای فرهنگی خواهد بود تا از این طریق به افزایش تعامل و دوستی ورزشکاران حاضر از کشورهای مختلف کمک کند. این برنامه های جالب شامل بازارهای فرهنگی، نمایش های هنری در مورد عصاره فرهنگ هانگجو و جشن باشکوه صد و دهمین سالگرد برگزاری بازی های آسیایی خواهد بود.

«چن» همچنین اشاره کرد که در بازی های پیش رو، مفهوم پایداری و آگاهی محیط زیستی با تمام وجود در نظر گرفته شده و مشعل اصلی بازی ها روز شنبه با استفاده از سوخت کم کربن افروخته خواهد شد.

علاوه بر آن تعهد به اقدامات سبز و دوست دار محیط زیست در ساخت و تعمیر ورزشگاه های محل برگزاری مسابقات نیز مشهود است و ابتکاراتی نظیر استفاده و جمع آوری آب باران و به کار گیری فناوری های ذخیره انرژی از جمله نمونه های آن به شمار می روند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا