کمک به توسعه مصرف محصولات شین جیانگ؛ یک تدبیر برد-برد برای سایر استانها و شهرهای چین

در سال‌های اخیر، با حمایت قوی استان‌ها و شهرهای مختلف چین از منطقه شین جیانگ، الگوی کمک به مصرف‌ محصولات شین جیانگ پیوسته بهینه‌سازی شده و علاوه بر افزایش فروش محصولات تخصصی کشاورزی، این منطقه پایه گذار در هم آمیختن عمیق شین جیانگ و ارائه خدمات به یک بازار یکپارچه در سراسر چین بوده است.

در شمال و جنوب کوه « تیان شان»، خربزه ها و میوه های معطر و گله های گاو و گوسفند پرورش داده می شوند. همه می دانند که محصولات کشاورزی شین جیانگ خوب است اما این محصولات کشاورزی خوب را چطور می توان با قیمت مناسب به فروش رساند تا پول آن وارد جیب کشاورزان و دامداران شود؟ کار ساده‌ای نیست. برای این منظور، استان ها و شهرهای حامی شین جیانگ اقدامات متعددی انجام داده اند و راهبردهای هوشمندانه ای را ارائه کرده اند.

پس از راه اندازی راه آهن شاندونگ – شین جیانگ، اولین مسیر حمل و نقل ریلی در جنوب شین جیانگ به بهره برداری رسید و به یک کانال حمل و نقل اصلی در داخل و خارج شین جیانگ تبدیل شد. با استفاده از حمل و نقل مجهز به زنجیره سرد، ۱۲ مرکز نگهداری و توزیع محصولات کشاورزی و فرآورده های فرعی تولید کاشغر در استان شاندونگ و شهر شی آن، مرکز استان شاآنشی ساخته شد که بیش از ۴۰۰ نوع محصول خاص کشاورزی و فرعی شین جیانگ را به مبلغ ۴.۳ میلیارد یوان به فروش می رساند.

وانگ بین، دبیر شعبه حزب آژانس مسافرتی بین المللی راه آهن شاندونگ چین گفت: «علاوه بر قطارهای باری، قطار گردشگری «Qilu Star» را نیز برای کمک به شین جیانگ  افتتاح کردیم. امسال بیش از ۱۳۰۰ گردشگر را برای بازدید از شین جیانگ سازماندهی کردیم. از طریق فعالیت های تورهای گردشگری دو طرفه میان شاندونگ و شین جیانگ ، پروازهای چارتر و قطارهای ویژه بیش از ۴۰۰۰۰ مسافر را به شین جیانگ برده اند.

استان جه جیانگ واقع در جنوب شرقی چین با استفاده از سکوهای تجارت الکترونیک به شین جیانگ در فروش محصولات کشاورزی کمک کرده است، ۲۲۷ فروشگاه آنلاین در مراکز خرید Tmall، Taobao و WeChat و ۲۶۱۴ فروشگاه واقعی در شرق چین برای فروش محصولات شین جیانگ  ایجاد شده اند. مبلغ مجموع فروش آنها پس از سال ۲۰۲۰ به ۲۲ میلیارد یوان رسیده  و فروش مربوط به ژانویه تا ژوئن امسال نیز ۲.۵۹۷ میلیارد یوان بوده که نسبت به نیمه اول سال گذشته ۲۱.۸۱ درصد افزایش داشته است.

“ساخت سکوهای فروش اولین گام است و گام دوم بهبود استانداردهای محصول است. اکنون سیب، گلابی ، عناب و سایر محصولات آکسو همه دارای استانداردهای صنعتی هستند. ما همچنین توسعه تعداد زیادی از پایگاه ها و شرکت های تولیدی و فرآوری محصولات کشاورزی محلی را هدایت کرده ایم..”

مسئول مربوطه در ستاد کمک های استانی جه جیانگ به شین جیانگ گفت که از طریق کمک به مصرف محصولات شین جیانگ، سبدهای سبزیجات و بشقاب های میوه استان ها و شهرهای که به شین جیانگ کمک می کنند نیز غنی تر شده است، از سوی دیگر تقاضای قوی مصرف موجب بهبود محصولات کشاورزی ویژه شین جیانگ شده است که این وضعیت برد-برد است و آینده ای تابناک دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا