آمادگی آژانس‌های مسافرتی چین برای تعطیلات پر رفت و آمد آتی

«اخبار گردشگری چین» گزارش داد با توجه به تعطیلات هشت‌روزه «جشنواره نیمه پاییز» و «روز ملی» که برای ۲۹ سپتامبر (۷ مهر) تا ۶ اکتبر (۱۴ مهر) برنامه‌ریزی شده، آژانس‌های مسافرتی آنلاین در حال پذیرش موج عظیمی از درخواست‌ها برای مسافرت‌های داخلی هستند.

بر اساس داده‌های «تونگ‌چنگ تراول»، رزروهای پرواز داخلی برای تعطیلات آتی در بازه هفت‌روزه منتهی به ۲۴ آگوست (۲ شهریور) در مقایسه با هفته قبل آن، ۴۰ درصد افزایش یافته است.

جشنواره نیمه‌ پاییز فرصتی برای دورهمی خانواده‌ها در چین محسوب می‌شود و تونگ‌چنگ تراول پیش‌بینی می‌کند تلاقی دورهمی‌های خانوادگی و سفرهای گردشگری طی این تعطیلات باعث خواهد شد میانگین قیمت پروازهای داخلی به بیش از هزار یوان (۱۳۷.۲۵ دلار) برسد در حالی که سطح قیمت کلی پروازها در تعطیلات تابستانی از آن عبور خواهد کرد.

پیش‌بینی می‌شود سفرهای داخلی طولانی نیز طی این تعطیلات پرطرفدار باقی بماند و انتظار می‌رود برخی مقصدهای گردشگری شمار بالاتری از گردشگران را نسبت به قبل از دوره پاندمی، میزبانی کنند.

در حوزه سفرهای بین‌المللی، از اعلامیه ۱۰ آگوست (۱۹ مرداد) در خصوص سومین گروه کشورها و مناطقی که تورهای گردشگری چینی اجازه رزرو سفر پیدا کردند، آژانس مسافرت آنلاین «Ctrip» بیش از پنج هزار بسته گردشگری که بیش از یک سوم مقاصد اعلام‌شده را تحت پوشش قرار می‌دهد، در دسترس علاقه‌مندان به سفر قرار داده است.

«شیائو یین‌یوان» مدیرکل بخش مسافرت گروهیِ «Ctrip»، گفت: سرعت افزایش و عرضه بسته‌های مرتبط با گروه سوم کشورها و مناطق اعلام شده در ۱۰ آگوست بیشتر از دو گروه قبلی است.

وی افزود: این بیشتر به این دلیل است که ما تماس‌های زودهنگام با عرضه‌کنندگان تورهای ذی‌ربط برقرار کرده و توافق‌های همکاری را زودتر به امضاء رساندیم. در نتیجه، ما قادریم به محض دریافت اخبار گروه سوم کشورها و مناطق، سریعا بسته‌های گردشگری خود را ارائه کنیم.

بر اساس تونگ‌چنگ تراول، طی بازه هفت‌روزه منتهی به ۲۴ آگوست، رزرو پروازهای بین‌المللی برای تعطیلات ۳۵ درصد نسبت به هفته گذشته افزایش یافت.

کشورها و مناطقی که نامشان در گروه سوم ذکر شده نیز کمپین‌های هدفمند خود برای جذب گردشگران چینی را به راه انداخته‌اند. «Tourism Australia» در دعوتنامه‌ای برای گردشگران چینی که در حساب رسمی «سینا وی‌بو» خود پس از ذکر نام این کشور در گروه سوم کشورها، منتشر کرده، نوشت: با فرا رسیدن پاییز سرد در نیمکره شمالی، بهار در نیمکره جنوبی فرا می‌رسد. امیدواریم شما را در بهار زیبای استرالیا ببینیم.

فنلاند نیز جزو کشورهای گروه سوم است. «جائو چن» که به تازگی برای یک تور جامع شخصی به این کشور حوزه اسکاندیناوی پول پرداخت کرده گفت پیش از پاندمی خانواده شش‌نفره‌اش ترجیح می‌دادند سفرهای خارجی را به صورت مستقل انجام دهند. با این وجود پس از سه سالِ متاثر از پاندمی کرونا، آنها هنوز هم به گردشگری خارجی اطمینان ندارند.

وی گفت: در چنین شرایطی، یافتن یک آژانس مسافرتی برای وفق دادن تور، سریعترین گزینه است. ما همچنین بررسی کردیم تا ببینیم کدام کشورها تعامل نزدیکتری با ما از لحاظ گردشگری دارند. این یکی از فاکتورهای کلیدی برای سنجش استقبال آنها از ماست.

«چنگ چائوگونگ» پژوهشگر ارشد در موسسه تحقیقاتی «تونگ‌چنگ تراول» گفت پیش‌بینی می‌شود احیای گردشگری خارجی طی تعطیلات جشنواره نیمه پاییز و روز ملی به اوج برسد، تقاضا برای پروازها و هتل‌ها افزایش می‌یابد و به افزایش قیمت بلیت‌های بین‌المللی می‌انجامد.

با این وجود، ممکن است احیای کامل گردشگری خارجی مدتی طول بکشد چرا که این صنعت با مشکلاتی مانند دشواری در اخذ روادید و قیمت‌های بلیت گران‌قیمت دسته و پنجه نرم می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا