شی جین پینگ: چین مایل به پیشبرد احیای مداوم اقتصاد جهان همراه با کشورهای جهان است

‎صبح روز شنبه دوم سپتامبر، شی جین پینگ رئیس جمهوری خلق چین در نشست نمایشگاه بین المللی تجارت خدمات چین ۲۰۲۳ سخنرانی ویدیویی ایراد کرد. ‎

شی جین پینگ تاکید کرد که امسال مصادف با چهل و پنجمین سالگرد اجرای سیاست اصلاحات و درهای باز در چین است. چین با پیشبرد مداوم درهای باز در سطح بالا، پیشبرد مدرن سازی به سبک چینی از طریق توسعه با کیفیت بالا، فرصت های جدید برای همکاری باز کشورها فراهم می کند.

‎رهبر چین خاطر نشان کرد که چین مایل است همراه با دیگر کشورها، توسعه فراگیر را از طریق خدمات باز،  ارتباط پیوندها را از طریق همکاری خدماتی، ایجاد نیروی محرکه جدید را از طریق نوآوری خدماتی، آینده زیبا را از طریق اشتراک گذاری خدمات تحقق بخشند و دست در دست یکدیگر اقتصاد جهان را به مدار احیای مداوم باز گردانند.

شی جین پینگ تاکید کرد: ما ثمرات مدرنیزاسیون به سبک چینی را با جهان به اشتراک خواهیم گذاشت. چین با تمرکز بر گسترش تقاضای داخلی و تسریع در ساخت یک بازار داخلی قوی، به طور فعال واردات خدمات با کیفیت بالا را گسترش خواهد داد و صادرات خدمات دانش بنیان را مورد تشویق قرار خواهد داد تا نیروی محرکه جدید برای جهان از طریق فرصت های بازار بزرگ چین و خدمات چینی بیشتر با تکیه بر توسعه بالای چین برای جهان فراهم آید و به این ترتیب، حس دسترسی مردم جهان افزایش یابد.

شی جین پینگ تاکید کرد که اقتصاد جهان در صورتی که باز باشد احیا می شود و برعکس اگر اقتصادی بسته داشته باشیم به رکود می رسیم. بیایید با هم  از تجارت آزاد و سیستم تجارت چندجانبه که به سختی به دست آمده است، محافظت کنیم و  فرصت تاریخی ناشی از توسعه تجارت خدمات جهانی را به اشتراک بگذاریم و با هم برای ایجاد آینده ای بهتر و مرفه تر برای جهان همکاری کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا