تبادل یادداشت همکاری میان رادیو و تلویزیون مرکزی چین و فدراسیون فوتبال افریقای جنوبی

به مناسبت حضور «شی جین پینگ» رئیس جمهوری خلق چین در پانزدهمین نشست رهبران کشورهای «بریکس» و دیدار رسمی از آفریقای جنوبی و به منظور اجرای توافقات مهم رهبران دو کشور، چهارشنبه ۲۳ اوت (۱ شهریور) رادیو و تلویزیون مرکزی چین و فدراسیون فوتبال آفریقای جنوبی در ژوهانسبورگ یادداشت تفاهم همکاری تبادل کردند. دو طرف در خصوص تقویت تبادلات فرهنگ فوتبال و مسابقات، همکاری در پخش مسابقات و تعاملات انسانی به توافق گسترده‌ای دست یافتند.

«شن هایی شیون» رئیس رادیو و تلویزیون مرکزی چین و «دانی جوردن» رئیس فدراسیون فوتبال آفریقای جنوبی طی مراسمی یادداشت همکاری را تبادل کردند.

شن هایی شیون در دیدار با دانی جوردن اظهار داشت، ورزش زبان عمومی تمام بشر است و تعاملات ورزشی بخش مهمی از تبادلات انسانی چین و آفریقای جنوبی به حساب می‌آید. برگزاری موفق جام جهانی آفریقای جنوبی سال ۲۰۱۰ فراموش نشدنی است و شور و شوق فوتبال‌دوستان چین را برانگیخته به‌ گونه‌ای که برای ترویج فرهنگ فوتبال و نمایش دادن سیمای جدید آفریقای جنوبی تاثیرات عمیقی برجای گذاشته است. فوتبال برای دو کشور که بیش از ۱۰ هزار کیلومتر فاصله دارند به منزله پل آشنایی و دوستی است.

وی افزود در سال‌های اخیر رادیو و تلویزیون مرکزی چین پخش و گزارش رویدادهای ورزشی مهمی مانند المپیک زمستانی پکن ۲۰۲۲ و جام جهانی قطار ۲۰۲۲ را با موفقیت کامل انجام داده که نه تنها توان درجه یک بین‌المللی در پخش مسابقات و قدرت نوآوری علمی و فنی را نشان داده، بلکه از طریق روایت داستان‌های ورزشی صلح و دوستی و سختکوشی‌، به مبادلات انسانی و پیوند دل مردم یاری رسانده است.

آقای جوردن نیز در این دیدار دستاوردهای چین در زمینه ساخت کشور نیرومند ورزشی را عالی ارزیابی کرد و شمار بالای بینندگان شبکه‌های سی سی تی وی در چین در زمان جام جهانی آفریقای جنوبی ۲۰۱۰ را مورد تقدیر قرار داد. وی گفت گرچه فاصله جغرافیایی بسیار دور بین آفریقای جنوبی و چین وجود دارد، اما شور و شوق فوتبال‌دوستان دو کشور شبیه یکدیگر و بی نظیر است. رادیو و تلویزیون مرکزی چین در زمینه پخش مسابقات ورزشی بزرگ مانند بازی‌های المپیک و جام جهانی تجربیات موفق فراوانی دارد و انتظار می‌رود دو طرف از طریق همکاری‌های عملی و فشرده، تبادلات فوتبال دو کشور و دوستی جاویدان مردم دو کشور را ترویج کنند.

طبق یادداشت همکاری مذکور، دو طرف قویا همکاری فرهنگ فوتبال را تقویت خواهند بخشید، تبادلات مسابقات بین تیم‌های فوتبال دو کشور را ترویج می‌کنند، در زمینه تولید و پخش محصولات ورزشی تسهیلاتی را برای طرف مقابل فراهم می‌آورند و تعاملات انسانی و دید و بازدیدهای مقامات دو طرف را تقویت می‌کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا