برگزاری مجمع همکاری رسانه ای شرکای آفریقایی ۲۰۲۳ در نایروبی

مجمع همکاری رسانه ای “شرکای آفریقایی ۲۰۲۳” روز ۱۴ اوت با حمایت مشترک رادیو و تلویزیون مرکزی چین و اتحادیه رادیو آفریقا در نایروبی پایتخت کنیا برگزار شد.

هوهه پینگ معاون امور روزانه وزارت تبلیغات کمیته مرکزی حزب و وزیر فرهنگ و گردشگری چین در این مجمع حاضر شد و سخنرانی کرد. شن های شیونگ معاون وزارت تبلیغات کمیته مرکزی حزب و رئیس رادیو و تلویزیون مرکزی چین به صورت آنلاین سخنرانی کرد. مدیر ارشد اتحادیه رادیو آفریقا، سفیر چین و کنیا و بیش از صد نفر از مسئولان رسانه ها، کارشناسان و دانشمندان و نمایندگان از موسسات چین و آفریقا، ۲۷ کشور افریقایی از جمله کنیا، آفریقای جنوبی و نیجریه در این مجمع حضور داشتند.

هو هه پینگ در سخنرانی خود گفت: شی جین پینگ رئیس جمهوری خلق چین مارس سال  ۲۰۱۳  در سفر به آفریقا برای اولین بار ادعای مهمی مبنی بر اینکه چین و آفریقا جامعه با سرنوشت مشترک هستند را مطرح، همچنین نظریات مهم مبنی بر حقیقت، محبت و صداقت و درستی در برخورد با عدالت و منفعت را عنوان کرد. این مجمع با موضوع اصلی ” تشریک مساعی برای عبارت متقابل و ایجاد آینده  بین  تمدنها ” برگزار شد که برای ترویج همکاریهای دوستانه چین و آفریقا و برقراری جامعه با سرنوشت مشترک چین و افریقا اهمیت دارد. وی ابراز امیدواری کرد که رسانه های چین و آفریقا دست به دست دهند، پل مبادلات انسانی و اجماع دوستانه بین چین و آفریقا ایجاد کنند، فضای بین المللی مثبت برای توسعه و همکاری تشکیل داده و مشترکا توسعه پایدار چین و آفریقا را به پیش سوق دهند.

شن های شیونگ در سخنرانی ویدیویی خاطر نشان کرد: امسال دهمین سالگرد طرح نظریه سیاسی چین در قبال آفریقا مبنی بر حقیقت، محبت و صداقت و درستی و برخورد منصفانه و منفعت است. ما باید به چین و آفریقا در اشتراک گذاری شکوفایی و توسعه یاری رسانده و دستاوردهای مدرن سازی تمدن بشری را ترویج کنیم. وی در ادامه گفت:  چندی پیش رادیو و تلویزیون مرکزی چین به همراهی رسانه های کنیا و آفریقای جنوبی سری فعالیت های رسانه ای از جمله “چین و جهان در سفری جدید” و ” مدرن سازی به سبک چینی و فرصت های جهانی” برگزار کردند که بازتاب های گسترده ای در میان مخاطبان به دنبال داشته است. ما همچنین به تعمیق انتشار یکپارچه “اندیشه، هنر و فناوری” ادامه می دهیم. تجربیات و خرد چین را به اشتراک می گذاریم، به همراه شرکای آفریقایی اجرایی شدن ابتکارات توسعه جهانی، امنیت جهانی و تمدن جهانی را ترویج می کنیم و مشترکا به پیشواز آینده بهتر چین و آفریقا گام بر می داریم. ما باید قدرت همکاری رسانه ای چین و آفریقا را به اجماع برسانیم و برای ارتقای شکل دهی مجدد محیط رسانه ای جهانی تلاش کنیم و تبادلات و یادگیری متقابل بین تمدن های چین و آفریقا را ترویج دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا