رونق مجدد گردشگری خارجی چین به نفع احیای اقتصاد گردشگری جهان است

وزارت فرهنگ و گردشگری چین پنجشنبه ۱۰ آگوست (۱۹ مرداد)  سومین اطلاعیه‌ برای از سرگیری فعالیت آژانس‌های مسافرتی و شرکت‌های مسافرتی آنلاین کشور در خصوص اجرای مسافرت تورهای گروهی و امور «بلیط هواپیما + هتل» به مقاصد جدید خارج از کشور صادر کرد.

تاکنون، تعداد کشورهای و مناطق جهان با پذیرش تورهای گروهی و تجارت «بلیت هواپیما + هتل» برای شهروندان چینی به بیش از ۱۰۰ عدد رسیده و داده‌های پلتفرم‌های گردشگری چین نشان می‌دهد، بعد از صدور فهرست مقاصد جدید خارج از کشور برای تورهای گروهی چینی، میزان مراجعه به برنامه‌های گردشگری خارج از کشور به طرز چشمگیری افزایش یافته است.

به گفته مسئولان آژانس گردشگری «LY» چین، با توجه به شور و شوق برنامه گردشگری مطالعاتی والدین-کودک در تعطیلات تابستانی، میزان رزرو مسافرت مطالعاتی خارجی والدین-فرزند در پلتفرم این آژانس نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۹ بیش از ۲۰۰ درصد افزایش یافته است. انتظار می‌رود که این برنامه‌ها در آینده محوبیت‌های بیشتری کسب کند.

شرکت گردشگری بین‌المللی «SPRING TOUR» شانگهای خبر داد، از آنجایی که ژاپن و کره جنوبی در فهرست جدید مقاصد گردشگری خارج از کشور برای تورهای گروهی شهروندان چین قرار دارند، تورهای کروز با حرکت از بندر شانگهای نیز بار دیگر به برنامه داغ گردشگری تبدیل می‌شود.

پیش از این، چین برای سال‌های متوالی بزرگترین بازار مسافرت به خارج از کشور در جهان بود. به دنبال افزایش پروازهای بین‌المللی، تقاضای گردشگری به خارج از کشور برای مقاصد تفریحی، امور تجاری، مطالعات و دیدار اقوام و دوستان بیش از پیش افزایش می‌یابد و اوضاع کل گردشگری به خارج از کشور روند مطلوب و منظم به خود می‌گیرد.

طبق «گزارش داده‌های بزرگ برای گردشگری به خارج از کشور در نیمه اول سال ۲۰۲۳» که اخیراً توسط آکادمی گردشگری چین منتشر شد، طی نیمه اول امسال، مقاصد گردشگری خارج از کشور جمعا میزبان ۴۰.۳۷ میلیون گردشگر چینی از خاک اصلی چین بوده‌اند. از میان آنها، سفرهای خارجی با فاصله کوتاه قبل از همه از سر گرفته شد که حدود ۹۳.۹۵ درصد از گردشگران به مقاصد آسیایی سفر کردند.

«فنگ رائو»، مدیر موسسه تحقیقات گردشگری آژانس گردشگری «Mafengwo» چین معتقد است گسترش مقاصد گردشگری خارج از کشور برای تورهای گروهی شهروندان چین تاثیرات موثری بر تصمیمات گردشگران در تعطیلات هفت روزه روز ملی امسال خواهد داشت. انتشار می‌رود بازار گردشگری به خارج از کشور در اوایل اکتبر امسال به اوج خود برسد.

افزایش مراجعه به پلتفرم‌های گردشگری پس از انتشار فهرست جدید مقاصد گردشگری خارج از کشور برای تورهای گروهی شهروندان چین نشانگر افزایش تمایل سفر به خارج مصرف‌کنندگان چینی بوده و این به گسترش بیش از پیش نیروی بالقوه مصرف گردشگری و افزایش اعتماد بیشتر به احیای اقتصاد گردشگری جهان کمک خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا