روایت سرپرست فدراسیون بین‌المللی ورزش‌های دانشجوان از تجربه خود در بازی با یک ربات تنیس روی میز

بازی‌های دانشجویان جهانی (یونیورسیاد) چِنگ‌دو که از ۲۸ ژوییه تا ۸ آگوست در شهر چِنگ‌دو مرکز استان سی‌چوان برگزار می‌شود؛ مجهز به ربات‌های بسیار و نسل جدیدی از سیستم ترجمه هوش مصنوعی است. این سیستم از فناوری هوش مصنوعی پیشرو در جهان استفاده کرده و می‌تواند خدمات ترجمه آنلاین، تبدیل متن و ترکیب گفتار به ۸۳ زبان را ارائه دهد.

یونیورسیاد چِنگ‌دو بسیاری از فناوری‌های پیشرفته را مورد بهره‌برداری قرار داده که از آماده‌سازی تا افتتاحیه، از ساخت ورزشگاه‌ها تا خدمات تجهیزات است و در مجموع بیش از ۱۷۰ نوع «تولید هوشمند با فناوری پیشرفته» در فضاهای مختلف ورزشگاه و دهکده یونیورسیاد دیده می‌شود تا پشتیبانی فناوری برای سازماندهی، شرکت و تماشای این دوره‌ از یونیورسیاد و تجربه سرشار از حس فناوری و سرگرمی ارائه شود.

«رنو آی» سرپرست فدراسیون بین‌‌المللی ورزش‌های دانشجویان در مصاحبه اختصاصی با رادیو و تلویزیون مرکزی چین تجربه جالب خود در مرکز رسانه‌‌ای یونیورسیاد چِنگ‌دو را اینگونه بیان کرد: «من با یک ربات تنیس روی میز بازی کردم؛ اما کاملا شکست خوردم. با این وجود باید امتحان کنم. اکنون بسیاری از فناوری‌ها وجود دارند. نه تنها کارمندان فدراسیون بین‌‌المللی ورزش‌های دانشجویان بلکه اعضایی از دانشگاه‌ها ارتباط بسیار نزدیک با تحقیقات علمی و فناوری را حفظ کرده ‌اند.»

رنو آی افزود: «یونیورسیاد بهترین بستر را برای ما فراهم کرده که می‌‌توانیم از یکدیگر بیاموزیم؛ و با تبادل تجربیات چگونگی ترویج توسعه ورزش دانشگاهی و هم چنین توسعه شهری و ورزشی توسط فناوری هوشمند و مدرن را مشاهده کنیم. فکر می‌‌کنم آینده به همین شکل خواهد بود. اگر نسل خودمان را با دانشجویان جوان امروز مقایسه کنیم، می‌بینیم که دنیای امروز با دنیای دوران جوانی ما کاملاً متفاوت است.»

این مقام فدراسیون بین‌المللی ورزش‌های دانشجویان همچنین اظهار داشت که «از دستیابی به توسعه دوگانه تخصصی یعنی برتری روانی و بدنی دانشحویان پشتیبانی و آن را ترویج می‌کنیم. من واقعاً معتقدم که دانشجویان ضمن تمرکز بر تحصیلات، همزمان می‌‌توانند مهارت‌های ورزشی را پرورش دهند و به ورزشکاران سطح بالا تبدیل شوند؛ آنان بدون تردید شایسته تقدیر هستند. اما لازم به ذکر است که بخش آکادمیک همچنین باید اطمینان حاصل کند که این دانشجویان فرصت توسعه دوگانه علمی و ورزشی را داشته باشند تا رهبران آینده تربیت شوند.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا