برگزاری دومین مجمع جهانی نوآوری رسانه ها در شانگهای

دومین مجمع جهانی نوآوری رسانه ها به ابتکار مشترک رادیو و تلویزیون مرکزی چین و شهرداری شانگهای، ۲۰ ژوئیه در شانگهای برگزار شد. بیش از ۲۳۰ نماینده از سازمان های بین المللی، رسانه ها و اندیشکده های چینی و خارجی و شرکتهای فرامرزی، به روشهای حضوری و مجازی در این مجمع شرکت کردند.

چن جی نینگ دبیر کمیته حزبی شهر شانگهای در سخنرانی خود در این مجمع با موضوع «گشایش، دربرگیرندگی، رفاه مشترک– دست به دست هم در راه مدرنیزاسیون»، با تاکید بر نقش رسانه ها در تبلیغ تئوری مدرنیزاسیون، نشان دادن نتایج مدرنیزاسیون به عموم مردم و پیشبرد تبادل تجربیات در اجرای مدرنیزاسیون، ابراز امیدواری کرد که حاضران در این مجمع نظرات ارزشمند و مفید خود برای مدرنیزاسیون را ارائه دهند.

شن های شیونگ معاون رئیس بخش تبلیغات کمیته مرکزی حزب کمونیست چین و رئیس رادیو و تلویزیون مرکزی چین نیز در سخنرانی خود در این مجمع گفت، طبق نقشه راه کلانی که رئیس جمهور شی جین پینگ با ارائه ابتکارات «توسعه جهانی»، «امنیت جهانی» و «تمدن جهانی» ترسیم کرده است، رسانه ها برای پیشبرد فرایند مدرنیزاسیون و تمدن های بشری، رسالتی تاریخی بر دوش گرفته اند.

او افزود، به همین سبب، رسانه ها باید مسئولیتهای خود را با شایستگی انجام دهند و  داستان های مربوط به روند مدرنیزاسیون را تحت پوشش مطلوب قرار دهند.

رئیس رادیو و تلویزیون مرکزی چین با تاکید بر آنکه مدرنیزاسیون ابداع ویژه یک گروه معدود از کشورها و یا «پرسشی با تنها یک پاسخ» نیست، گفت: ما باید با انجام نوآوری هایی در زمینه خبررسانی، یک «اکوسیستم» منصفانه، عینی، مثبت و سالم را برای افکار عمومی جهان ایجاد کنیم.

«شن» با تاکید بر لزوم تعمیق همکاری رسانه ها و تبادلات مردم و تمدن ها، از همه حاضران دعوت کرد تا در مراحل آتی فرایند مدرنیزاسیون، بیش از پیش از توانانی ذهنی خود استفاده کنند.

پاول نیگویتسا مدیرعامل روزنامه روسیسکایا گازِتا روسیه نیز در سخنرانی خود در این مجمع، همکاری روزنامه روسیسکایا گازِتا و رادیو و تلویزیون مرکزی چین را بسیار عالی و مثمر ثمر خواند و گفت، دو طرف تجربیات موفق و ثمربخش چین در مدرنیزاسیون را به مخاطبان روسی معرفی کرده اند. او ابراز امیدواری کرد که برای معرفی تجربیات بیشتر چین در فرایند مدرنیزاسیون، پروژه های کنونی همکاری های دو طرف همچنان ادامه خواهد یافت.

پائول باسکوبرت رئیس خبرگزاری رویترز که به روش مجازی در مجمع شرکت کرده بود، نیز این مجمع را رویدادی به موقع و با اهمیت و نشانگر اهمیت همکاری برای مقاومت با چالشهای پیشرو و سازندگی دنیایی بهتر در آینده خواند و گفت، رهبران مناطق و اصناف مختلف باید مشترکا یک مسیر توسعه فراگیر برای آینده همه بشریت را پیدا کنند.

در این مجمع همچنین «ابتکار مشترک دومین مجمع جهانی نوآوری رسانه ها» با حضور «شن های شیونگ»، «چن جی نینگ»، پاول نیگویتسا و احمد ندیم دبیرکل اتحادیه خبررسانی آسیا-اقیانوسیه منتشر شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا