سخنرانی ویدیویی پنگ لی یوان در مجمع زنان چین- آفریقا

پنگ لی یوان، همسر شی جین پینگ رئیس جمهور خلق چین، فرستاده ویژه یونسکو در امور آموزش دختران و زنان، روز پنج‌شنبه ۲۹ ژوئن یک سخنرانی ویدیویی در مجمع زنان چین- آفریقا ایراد کرد.

پنگ لی یوان گفت که چین و آفریقا جامعه ای با سرنوشت مشترک هستند و زنان، اعضای مهم خانواده بزرگ دوستی دو طرف هستند. طی سال‌های اخیر، زنان چینی و آفریقایی در چارچوب مجمع همکاری چین و آفریقا دست به دست هم داده‌اند تا آواز همبستگی، همکاری و پیشرفت مشترک را بسرایند. در تیم پزشکی به آفریقا، در گردان پیاده نظام صلحبانی، در پروژه زیرساخت ها و در کلاس های آموزش فنی، زنان چینی با خواهران آفریقایی برای ایجاد زندگی بهتر و کمک به ترویج دوستی چین و آفریقا همکاری می کنند.

پنگ لی یوان همچنین گفت که چین و آفریقا اهمیت زیادی برای توسعه آرمان زنان قائل هستند. چین به طور فعال سیستم حقوقی و سطح تحصیلات زنان را برای حمایت از حقوق و منافع زنان بهبود می‌بخشد. چین همچنین با حمایت از کارآفرینی و نوآوری زنان و بهبود خدمات بهداشتی مادران و کودکان، محیطی مطلوب برای توسعه همه جانبه زنان ایجاد می‌کند. کشورهای آفریقایی نیز تلاش زیادی برای بهبود شرایط زندگی زنان، رهایی از فقر و تشویق زنان به مشارکت در مدیریت ملی و اجتماعی انجام داده و به نتایج مثبتی دست یافته اند. در سفر ترویج توسعه آرمان زنان، چین و آفریقا آرزوهای مشترک دارند و در این راه همواره همسفر بوده اند.

وی در ادامه افزود که در حال حاضر، توسعه آرمان زنان هنوز با چالش های زیادی روبروست و ما بیش از هر زمان دیگری به اتحاد و همکاری نیاز داریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا