“حسینى” در جشنواره زمین پاک و کاروان سفیران سبز مطرح کرد؛ برای احیای خاک آلوده به پلاستیک، ۵۰۰ سال زمان لازم است

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با اشاره به شعار جهانی هفته زمین پاک امسال گفت: این شعار یعنی سیاره زمین در مقابل پلاستیک، نشان‌دهنده اولویت موضوع محیط زیست و ارتباط مستقیم آن با کاهش مصرف پلاستیک است.

به گزارش روابط عمومى اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهردارى تهران؛ “حلیا سادات حسینى” در جشنواره زمین پاک و کاروان سفیران سبز در دومین روز از هفته زمین پاک از سوى منطقه ١١ برگزار شد، با یادآوری بیانات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در خصوص محیط زیست افزود: حضرت آقا تأکید کرده‌اند مهم‌ترین موضوع ویژه در بحث زمین، کم‌کاری‌ها و نادیده‌گرفتن فرسایش خاک است که بخشیدنی نیست و اگر بدانیم پلاستیک چقدر در فرسایش خاک مؤثر است، به اهمیت این موضوع پی می‌بریم.

وی ضمن بیان این نکته که هر ۱۰۰ مترمربع خاک حاصلخیز، بالغ بر ۱۰۰ سال طول می‌کشد که احیا شود، ادامه داد: این در حالی است که ۴۰۰ سال طول می‌کشد که پلاستیک در خاک فرسایش یابد که تازه به میکروپلاستیک تبدیل می‌شود که آن هم برای خاک مضر است؛ یعنی بالغ بر ۵۰۰ سال زمان برای احیای خاکی که آلوده به پلاستیک است، زمان نیاز داریم.

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در پایان ضمن قدردانی از شهرداری منطقه۱۱ در برگزاری این برنامه، اظهار امیدواری کرد، با مشارکت مردم و سیاست‌گذاری‌های درست مسؤولان، مصرف پلاستیک مدیریت و به موضوع احیای خاک بیش از پیش توجه شود.

گفتنى است، جشنواره زمین پاک و کاروان سفیران سبز همزمان با دومین روز از هفته ملى زمین پاک با حضور، “موسوی” شهردار منطقه ١١، “حلیا سادات حسینى” مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار ، “شادى مالکى” سرپرست سازمان مدیریت تاکسیرانى شهر تهران و جمعى از مدیران شهرى به میزبانی منطقه ١١ در بوستان رازى برگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا