رونق گردشگری طی تعطیلات «چینگ‌مینگ» بازتابی از نشاط و پتانسیل قوی اقتصاد چین

بازار مصرف چین طی تعطیلات « چینگ‌مینگ» که به تازگی پایان یافته، عملکرد فراتر از انتظاری را نشان داده و بر شور و نشاط و پتانسیل قوی اقتصاد این کشور در عین تزریق شتابی جدید به احیای اقتصادی، تاکید می‌کند.

بر اساس اعلام وزارت فرهنگ و گردشگری، حدود ۱۱۹ میلیون سفر گردشگری داخلی طی این تعطیلات سه روزه صورت گرفت که در مقایسه با مدت مشابه سال ۲۰۱۹ یک افزایش ۱۱.۵ درصدی را نشان می‌دهد. تخمین زده می‌شود این سفرها درآمد گردشگری ۵۴ میلیارد یوانی (۷.۵۶ میلیارد دلار) را ایجاد کرده که نسبت به سال ۲۰۱۹ حاکی از یک جهش ۱۲.۷ درصدی است.

طبق اعلام «مائویان» پلتفرم فروش بلیت فیلم‌های سینمایی، درآمد گیشه چین طی این تعطیلات به ۸۲۳ میلیون یوان رسید که از سال گذشته، فراتر رفته است.

بخش خدمات در حال حاضر حدودا ۶۰ درصد به رشد اقتصادی چین کمک می‌کند. «شو شیائولِی» یکی از مدیران بازاریابی در «شرکت هلدینگ CYTS TOURS چین» روز شنبه گفت: احیای قدرتمند بخش‌‌های گردشگری، پذیرایی و حمل و نقل موجب تقویت احیای کلی مصرف داخلی خواهد شد و به احیای اقتصادی پایدار کمک می‌کند.

شو با بیان اینکه پتانسیل بازار مصرف طی تعطیلات آتی «روز کارگر» بیش از پیش آزاد می‌شود، گفت رونق بازار مصرف چین بازتابی از شور و نشاط و پتانسیل قوی اقتصاد این کشور است.

 

احیای اقتصادی پایدار

علاوه بر احیای قدرتمند بخش‌های فرهنگی و گردشگری، شاخص مدیران خرید تولید چین (PMI) نیز نتیجه‌ای فراتر از انتظار را در ماه مارس به ثبت رساند که نشان دهنده افزایش قابل توجه تقاضای داخلی است.

به اعتقاد تحلیلگران، دومین اقتصاد بزرگ جهان شروع خوبی در سه ماهه نخست ۲۰۲۴ داشته و پایه‌ای مستحکم برای دستیابی به هدف از پیش تعیین شده رشد تولید ناخالص داخلی (GDP) سالانه حدود ۵ درصد، ایجاد کرده است.

 

چشم انداز مثبت

شرکت‌های با سرمایه خارجی با توجه به احیای اقتصادی پایدار چین که تاکنون در سال جاری صورت گرفته، با عملکرد خود به توسعه سریع سرمایه‌ گذاری در چین برای بهره مندی از فرصت‌های بی‌ سابقه در میانه گشایش سطح بالای این کشور، رای داده‌اند.

دفتر عمومی شورای دولتی چین ۱۹ مارس (۲۹ اسفند) یک برنامه اقدام را به منظور ترویج پیوسته گشایش سطح بالا و انجام تلاش‌های بیشتر برای جذب و به کارگیری سرمایه گذاری خارجی منتشر کرد.

این برنامه اقدام ۲۴ تدبیر را در پنج بُعد شامل توسعه دسترسی به بازار، افزایش جذابیت برای سرمایه گذاری خارجی و ایجاد شرایط رقابتی برابر، پیشنهاد می‌دهد.

«جان راس» عضو ارشد «موسسه مطالعات مالی چونگ‌یانگ» اخیرا طی مصاحبه‌ای در پکن گفت: دولت چین در حال ایجاد نیروهای مولد کیفی جدید است که نشان می‌دهد کشور در مسیر توسعه صحیح قرار دارد.

وی تاکید کرد: بر اساس مشاهدات و پژوهش انجام شده طی ۳۰ سال گذشته در رابطه با اقتصاد چین، دلیلی وجود ندارد که این کشور نتواند به هدف رشد تولید ناخالص داخلی ۲۰۲۴ خود دست یابد و بی تردید چین مثل ۴۰ سال گذشته، موتور اصلی رشد اقتصادی جهان باقی خواهد ماند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا