رئیس هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل: رضایت و خوشحالی مردم چین از زندگی خود را احساس کردم

مدت‌هاست که سازمان ملل متحد در تلاش برای بخشیدن امید به مردم برای صلح و توسعه جهانی، برقراری انصاف و عدالت و چندجانبه گرایی در جهان بوده است. اکنون و در شرایطی که جهان پر از هرج و مرج شده، سازمان ملل چگونه می تواند اختلافات و مناقشات را به شکلی مؤثرتر حل و فصل کند؟ دنیس فرانسیس، رئیس هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل بارها چین را “هدایت‌کننده توسعه پایدار” عنوان کرده است. وی در سفر اخیر خود به چین، از مناطق مختلف چین بازدید کرد و در مصاحبه با شبکه سی جی تی ان درباره خاطرات خود از چین صحبت کرد.

دنیس فرانسیس با ستایش از دستآوردهای توسعه چین در سال های گذشته گفت: اصلاحات چین بسیار موفقیت آمیز بوده و در ابعاد بسیار از جمله توسعه زیرساخت‌ها، فقرزدایی، حقوق زنان و آموزش و پرورش به دستآوردهای قابل ملاحظه ای رسیده که این زمینه‌ها همان اهداف توسعه پایدار سازمان ملل است. من در سفرهایی که در چین داشتم از نزدیک چگونگی سیاستگذاری و اثربخشی مثبت آن را در زندگی مردم مشاهده کردم.

رئیس هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل در اشاره به بازدید خود از یک پروژه فقرزدایی در حومه شهر شانگهای و دیدار با دبیر حزبی و معاون شهردار شانگهای گفت: مقامات شانگهای در این دیدار چگونگی استماع نظرات مردم قبل از سیاستگذاری و توجه دولت برای تضمین حل مسائل مردم را تشریح کردند که با خاطرات فراموش نشدنی برای وی همراه بوده است. وی در این باره افزود: می توان رضایت و خوشحالی مردم و نیز رضایت آنها از همبستگی و پیشرفت مناطق محل سکونت خود را احساس کرد.

این مقام سازمان ملل همچنین اظهار داشت: چین در زمینه توسعه زیرساختها به دستآوردهای بزرگ رسیده و با راه اندازی یک شبکه زیرساختی قوی به روند توسعه پایدار خود یاری کرده است. تجربیات چین در این زمینه برای بسیاری از کشورهای در حال توسعه در سراسر جهان قابل استفاده است.

سازمان ملل چندی پیش با تصویب قطعنامه ای عید بهار را به عنوان تعطیلات رسمی خود تعیین کرد. دنیس فرانسیس در این باره گفت: چین به عنوان یک کشور پرجمعیت و عضو مهم سازمان ملل، همواره خواستار صلح و ثبات جهان بوده که مورد تأیید قرار گرفتن عید بهار به عنوان یک جشن مهم از سوی جامعه بین المللی را منطقی و طبیعی می کند. عید بهار در واقع به نوعی هدیه چین به جهان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا