آغاز اجرای پروژه ساخت پارک نمایشی با کیفیت بالا توسط رادیو و تلویزیون مرکزی چین

رادیو و تلویزیون مرکزی چین (سی ام جی )، در تاریخ ۲۳ دسامبر برابر با دوم دی ماه، مراحل ساخت و ساز یک پارک نمایشی با کیفیتی فوق العاده بالا، موسوم به «سی سی تی وی جهان» را در پکن آغاز کرد. مراسم افتتاحیه این رویداد با حضور شخصیت هایی همچون «یین لی»، عضو دفتر سیاسی کمیته مرکزی حزب کمونیست چین و دبیر کمیته حزب شهرداری پکن، «شن هایی شیونگ»، مدیر رادیو و تلویزیون مرکزی چین، «سون یلی»، دبیر کمیته حزبی وزارت فرهنگ و گردشگری، «یین یونگ»، شهردار پکن و مقاماتی دیگر برگزار شد.

«شن هایی شیونگ» ضمن سخنرانی خود در این مراسم گفت که مسئولان رادیو و تلویزیون مرکزی چین از زمان تأسیس تاکنون، با جدیت، توسعه صنعت با کیفیت فوق العاده بالا و تحقیق و توسعه فناوری در این زمینه را ترویج کرده، انحصار فناوری خارجی را درهم شکسته، پخش زنده کانال تلویزیونی ۸K را برای اولین بار در کل جهان اجرایی و  پخش مراسم افتتاحیه و اختتامیه بازی های المپیک بین المللی با سیگنال عمومی ۸K را با موفقیت عملی کرده و به پایان رسانده اند. این سری از دستاوردهای نوآورانه “۵G+4K/8K+AI” نشان می دهد که کشور چین در زمینه ارائه خدمات تلویزیونی با وضوحی فوق العاده بالا، در جایگاهی پیشرو قرار دارد و در حال تعیین کننده یک “معیار چینی” در جهان است.

مدیر رادیو و تلویزیون مرکزی چین در ادامه سخنان خود گفت که راه‌اندازی پروسه ساخت این پارک نمایشی با کیفیت فوق‌العاده، اقدامی مهم در مسیر همکاری های «سی ام جی»  با شهرداری پکن محسوب می شود و در عین حال اقدامی پیشگامانه در راستای ایجاد یکپارچگی عمیق و توسعه ای با کیفیت بالا برای رسانه‌های رادیویی و تلویزیونی است.

پارک نمایشی با کیفیت فوق‌العاده «سی سی‌تی‌وی جهان»، در شهرک جدید منطقه «منتوگو» در غرب پکن قرار دارد. طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، قرار است بدنبال اتمام اجرای این پروژه، تعداد زیادی برنامه باکیفیت مانند «شب‌نشینی عید بهاره»، «گنجینه ملی» و «کنفرانس شعر چینی»، به صورت زنده و یا ضبط شده، در این مکان به نمایش در آیند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا