خواست همیشگی رهبر چین بر ایجاد جامعه بشری با سرنوشت مشترک در فضای مجازی

کنفرانس جهانی اینترنت ۲۰۲۳ از روز ۸ تا ۱۰ نوامبر ۲۰۲۳، در شهر ووجن در استان جه جیانگ واقع در شرق چین برگزار شد. موضوع اصلی امسال “ساخت دنیای دیجیتال فراگیر، بهره برداری مشترک و انعطاف پذیری- همکاری با یکدیگر برای ایجاد جامعه ای با سرنوشت مشترک در فضای مجازی” اعلام شد.

امسال دهمین سال برگزاری کنفرانس جهانی اینترنت در شهر ووجن است. طی ده سال گذشته، شی جین پینگ، رئیس جمهوری خلق چین همواره خواستار «ساخت مشترک جامعه ای با سرنوشت مشترک در فضای مجازی» بوده است. وی خاطرنشان کرد: همه کشورها باید با تقویت مشورت، گسترش اجماع و تعمیق همکاری، به طور مشترک جامعه ای با سرنوشت مشترک در فضای مجازی بسازند تا ضمن پیشبرد ایجاد فضای مجازی برابرتر، منطقی تر، باز و فراگیرتر و داشتن امنیت، ثبات و نیروی محرکه، اینترنت بهتر در خدمت مردم جهان ارایه دهند.

جامعه با سرنوشت مشترک در فضای سایبری که توسط شی جین پینگ مطرح شده است، به طور گسترده مورد تایید جامعه بین المللی قرار گرفته و بازتاب مثبتی داشته است. طی ده سال گذشته، تجربیات چین، طرح های چین و خرد چین از ووجن به جهان منتقل شده است. چین  از برگزاری کنفرانس جهانی اینترنت به عنوان فرصتی برای ترویج همکاری های کشورها در زمینه اقتصاد دیجیتال در مقیاس گسترده‌تر و در سطح عمیق‌تر استفاده کرد تا نتایج توسعه اینترنت بهتر در خدمت مردم جهان باشد.

همان طور که رئیس جمهور شی جین پینگ در دسامبر ۲۰۱۷ در پیام تبریک خود به چهارمین کنفرانس جهانی اینترنت گفت: “چین امیدوارانه تلاش می کند تا همه کشورهای جهان  بتوانند بر قطار سریع السیر توسعه اینترنت و اقتصاد دیجیتال سوار شوند.”

از تاسیس زیرساخت‌های اطلاعاتی و تحول دیجیتالی شدن اجتماعی گرفته تا استفاده از فناوری‌های جدید مانند ۵G و اینترنت اشیا، چین فعالانه به کاهش شکاف دیجیتال جهانی و اشتراک گذاری فرصت‌های توسعه عصر با جهان می پردازد. همان طور که رئیس جمهور شی جین پینگ تاکید کرد، چین مایل است همراه با سایر کشورهای جهان مسئولیت تاریخی جست و جوی پیشرفت برای بشریت، تحریک نیروی محرکه اقتصاد دیجیتال، افزایش اثربخشی دولت دیجیتال، بهینه سازی محیط اجتماعی دیجیتال را به عهده بگیرند و با ایجاد یک الگوی همکاری دیجیتال و تحکیم  امنیت دیجیتال، تلاش کنند تا تمدن دیجیتال به نفع مردم همه کشورها باشد و به ساخت جامعه ای با سرنوشت مشترک بشریت یاری کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا