نگاهی به انعطاف‌پذیری و پویاییِ صنعت باربری هوایی چین

صنعت باربری هوایی چین شاهد پیشرفت مداوم و آزاد شدن ظرفیت‌ها برای بازیگران صنعت در داخل و خارج بوده است.

خطوط هوایی، فرودگاه‌ها و دیگر بازیگران این صنعت در حال انجام اقدامات فشرده به وسیله توسعه ناوگان باری، راه‌اندازی مسیرهای جدید، افزودن زیرساخت، افزایش راندمان عملیاتی و غیره هستند.

خطوط هوایی «اس اف» که بزرگترین خط هوایی باری چین از لحاظ اندازه ناوگان محسوب می‌شود، با توسعه ناوگان خود به ۸۶ فروند هواپیما گام بزرگی در راستای نیل به هدف خود یعنی تبدیل شدن به یک شرکت هوایی باری بزرگ در کلاس جهانی برداشته است.

ناوگان باری و شبکه مسیرهای هوایی آن راندمان تحویل هوایی سریع را در جشنواره خرید آتی «دابل ۱۱» و دیگر پیک‌های لجستیکی افزایش خواهد داد.

دفتر مرکزی خطوط هوایی اس اف در شهر «شن‌جن» در جنوب چین قرار دارد و شعبه هوایی شرکت بزرگ و مطرح چینی حمل بار «اس اف اکسپرس» است.

بخش باربری هوایی نقشی مهم در ثبات زنجیره‌های صنعتی و تامین بازی می‌کند.

صنعت حمل و نقل هوایی غیرنظامی چین روند احیای خوبی را داشته است.

بر اساس اعلام «سازمان هوانوردی غیرنظامی چین» (CCAC)، بازده باربری این صنعت طی ماه آگوست ۱۱.۶۱ میلیارد تن-کیلومتر بود که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته یک رشد ۸۷.۴ درصدی را نشان می‌دهد و باعث شده مقیاس حمل و نقل هوایی چین برای دو ماه متوالی از سطح سال ۲۰۱۹ فراتر رود.

طبق آمار CAAC، صنعت مذکور ۶۳۶ هزار تن بار هوایی را طی آگوست امسال جابجا کرده که در مقایسه با آگوست ۲۰۱۹ یک افزایش ۱.۱ درصدی را نشان می‌دهد.

بازیگران مهم صنعت در داخل و خارج در حال ایجاد نیرو از بخش باربری هوایی پویا هستند که به وسیله احیای حمل و نقل هوایی حفظ می‌شود.

توان عملیاتی فرودگاه «اجوئو هواهو» در نیمه اکتبر امسال از ۱۰۰ هزار تن عبور کرد. بر اساس اعلام مقامات فرودگاه مذکور، این نشان دهنده یک گام مهم رو به جلو برای این فرودگاه است که در حال افزایش مسیرهای هوایی خود و افزودن زیرساخت‌های جدید است.

فرودگاه اجوئو هواهو که در جولای ۲۰۲۲ به بهره برداری رسیده نخستین فرودگاه متمرکز بر بار چین محسوب می‌شود. این فرودگاه با هدف تبدیل شدن به قطب باربری هوایی در کلاس جهانی مداما ظرفیت حمل و نقل بار و راندمان عملیاتی خود را افزایش خواهد داد.

«اِدی چان» جانشین ارشد شرکت مشهور «FedEX» و رئیس شعبه این شرکت در چین، می‌گوید: اقتصاد چین در مسیر احیای پیوسته قرار دارد و به همین دلیل فضا برای صنعت باربری هوایی در حال افزایش است.

چان افزود شرکت FedEx در حال توسعه شبکه باربری هوایی خود، ارتقا خدمت با فناوری‌های دیجیتال و تزریق امکانات و وسایل نقلیه سبز به بازار چین است. این شرکت همچنین در حال پیوستن به تلاش‌های شرکای محلی برای ارتقا زیرساخت‌ها و ایجاد قطب‌های باربری هوایی و غیره است.

شرکت FedEx در حال حاضر بیش از ۳۰۰ پرواز باری بین‌المللی در چین انجام می‌دهد و خدمات تحویل سریع از طریق «قطب آسیا-اقیانوسیه»ی خود در «گوانگ‌جو»، «قطب بین‌المللی اکسپرس و بار» در «شانگهای» و چهار مرکز عملیاتی اصلی در سراسر چین، ارائه می‌دهد.

چان گفت: ما با استفاده از فرصت‌های بخش باربری هوایی در حال رشد چین به حفظ رشد با کیفیت بالا و پایدار به وسیله ارتقا خدمات، تقویت شبکه حمل و نقل و تسهیل گذار سبز، در اینجا ادامه می‌دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا