چه انتظاراتی باید از نمایشگاه بین‌المللی واردات چین داشت؟

یک مقام مسئول روز دوشنبه اعلام کرد، تدارکات خوبی برای برگزاری ششمین «نمایشگاه بین‌المللی واردات چین» (CIIE) انجام شده و این رویداد فرصت‌های بازار، سرمایه گذاری و رشد بیشتری فراهم خواهد کرد و هم‌افزایی برای توسعه مشترک ایجاد می‌کند.

«شن چیوپینگ» معاون وزیر بازرگانی چین در کنفرانس مطبوعاتی گفت: این نمایشگاه که قرار است از ۵ تا ۱۰ نوامبر (۱۴ تا ۱۹ آبان) در شانگهای برگزار شود، ویترینی برای نمایش پارادایم توسعه جدید چین، سکویی برای گشایش با استاندارد بالا و یک کالای عمومی برای تمام جهان محسوب می‌شود.

در زیر نمای کلی از آنچه می‌توان از نمایشگاه آتی امسال انتظار داشت می‌آید:

شنگ گفت: CIIE به عنوان نخستین نمایشگاه جهانی در سطح ملی با محوریت واردات، سکوهای بین‌المللی برای کل فرایند خرید خارجی، ترویج سرمایه گذاری، تبادلات مردم با مردم و همکاری باز ایجاد کرده و اشتیاق و توجه فراوان تمام طرف‌ها را برانگیخته است.

وی با بیان اینکه پیش بینی می‌شود مهمان‌هایی از ۱۵۴ کشور و منطقه و سازمان بین‌المللی در نمایشگاه امسال حضور داشته باشند،‌ افزود بیش از ۳۴۰۰ غرفه دار و ۳۹۴ بازدیدکننده حرفه‌ای برای شرکت در ششمین CIIE ثبت نام کرده که نشان دهنده بازگشت کامل به سطوح پیش از وقوع پاندمی کروناست.

جمعا ۶۹ کشور و سه سازمان بین‌المللی شرکت خود در نمایشگاه‌های کشور CIIE را تایید کرده که از این تعداد ۱۱ کشور برای نخستین بار حضور خواهند یافت و ۳۴ کشور هم برای نخستین مرتبه در نمایشگاه به صورت حضوری شرکت می‌کنند.

معاون وزیر بازرگانی چین ادامه داد: مساحت نمایشگاه حدود ۳۶۷ هزار مترمربع خواهد بود و ۲۸۹ شرکت از فهرست «فورچون جهانی ۵۰۰» و شرکت‌های پیشرو صنعتی قرار است حضور داشته باشند که در هر دو شاخص نسبت به دوره‌های قبلی شاهد افزایش هستیم.

در حال حاضر بیش از ۱۵۰۰ شرکت از کشورهای شریک «کمربند و جاده» در تدارک شرکت در ششمین نمایشگاه بین‌المللی واردات چین هستند و مساحت نمایشگاهی اختصاص داده شده برای آنها جمعا به حدود ۸۰ متر مربع می‌رسد که نسبت به سال گذشته یک افزایش ۳۰ درصدی خواهد داشت.

وی افزود: مجموعه‌ای از محصولات جدید در حوزه‌های تولید تجهیزات فوق پیشرفته، حفاظت از محیط زیست و زیست‌فناوری در نمایشگاه امسال عرضه خواهد شد و در عین حال محصولات کشاورزی خارجی مانند میوه اژدهای زرد از کشور اکوادور و آناناس از کشور بنین از طریق این نمایشگه وارد بازار چین می‌شوند.

شنگ چیوپینگ تاکید کرد: نمایشگاه بین‌المللی واردات همچنان در خدمت توسعه با کیفیت بالا و گشایش سطح بالا در گام بعدی خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا