شهردار منطقه ۱۵ خبر داد: توسعه فضای بازی و حیاط مرکز باغچه حواس

🔻شهردار منطقه ۱۵ از توسعه فضای بازی و حیاط مرکز «باغچه حواس» منطقه ۱۵ به عنوان قطب توانمندی فرزندان روشندل تهرانی خبر داد.

✍️به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵؛محمد شیری شهردار منطقه همزمان با روز جهانی عصای سفید (افراد دارای معلولیت بینایی) با حضور در مرکز باغچه حواس منطقه، از مسئولان، مربیان، داوطلبان و افراد دارای معلولیت تقدیر کرد و افزود: با هدف ایجاد فضایی شاد و مفرح؛ توسعه حیاط این مجموعه در دستور کار قرار گرفت تا کودکان فضای بازی و تفریحی بیشتری داشته باشند .
او افزود: همچنین سانس ورزشی ویژه ای برای مادران و کودکان مرکز باغچه حواس اختصاص می یابد تا با آرامش بیشتری از این امکان بهره مند شوند.
🔹شهردار منطقه در ادامه ضمن نکوداشت روز عصای سفید، اضافه کرد: ویژه برنامه های توانمندسازی، آموزشی و اجتماعی با هدف حساس سازی و افزایش آگاهی مسئولان و شهروندان نسبت به نیازها، حقوق اجتماعی و توانمندی های این گروه از جامعه و استفاده از ظرفیت های ویژه جامعه نابینایان؛  برگزار شده است.
🔹مهدی اسمعیلی معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه نیز گفت: برنامه های متعدد از جمله همایش آشنایی با حقوق افراد دارای معلولیت بینایی و پیشگیری از معلولیت بینایی در سرای محلات در حال برگزاری است.
🔹او به امکانات مجموعه حواس اشاره کرد و گفت: این مرکز دارای بخش های مختلفی از جمله اتاق قصه و کتابخوانی، تئاتر، تحرک و جهت یابی، بازی و ورزش در فضای باز، اتاق اسباب بازی، ساخت و تجسم، آموزش مهارت های فردی ، خدمات مشاوره ای و … است که شهروندان دارای معلولیت بینایی با بهره مندی از امکانات مجموعه می توانند مهارت های فردی و اجتماعی خود را ارتقاء دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا