تقدیر شخصیت‌های ورزشی جهان از برگزاری بازی‌های آسیایی هانگجو

در حالی که نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی هانگجو همچنان در جریان است، مسئولان ورزشی، ورزشکاران و شخصیت‌های رسانه ای کشورهای مختلف در گفت و گو با خبرنگاران رادیو و تلویزیون مرکزی چین شیوه سازماندهی و برگزاری این دوره از بازی‌های آسیایی را مثبت ارزیابی کردند. به باور آنها، چین بازی‌های آسیایی را به شکلی فوق‌العاده‌ای برگزار کرده و از این طریق انرژی مثبت به ارتقای توسعه و وحدت در سراسر آسیا تزریق کرده است.

 

عارف حسن، نایب رئیس شورای المپیک آسیا و رئیس انجمن المپیک پاکستان اظهار کرد که این دوره از بازی‌های آسیایی بستر مطلوبی را برای ارتقای مشترک سطح ورزشی و تقویت شناخت فرهنگی کشورهای مختلف آسیا از یکدیگر فراهم کرده و فرصت ارزشمندی را برای ورزشکاران پاکستانی فراهم کرد که دانش خود را افزایش دهند و تجربه های جدید کسب کنند.

 

افشین سلیمی، رزمی کار ایرانی با اشاره به میزبانی خوب چین و خونگرمی و صمیمیت چینی ها گفت: سازماندهی و هماهنگی بازی‌های آسیایی به خوبی انجام شده و همه چیز را می توان عالی توصیف کرد.

 

“نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی در شهر هانگجو، یک فضای دوستانه و هماهنگ را در همه جا به نمایش گذاشته و قدرت صلح و اتحاد را از طریق یک رویداد ورزشی به جهان منتقل کرده است.” عطل مشوانی، سخنگوی اداره کل آموزش ورزش افغانستان اظهار کرد که تمام امکانات دهکده بازی‌های آسیایی کامل است و داوطلبان با همه یکسان و دوستانه رفتار می کنند و اقامت در اینجا را بسیار دوست داشته است.

 

فابین مارک، خبرنگار خبرگزاری ملی مالزی، گفت که نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی در هانگجو معیار جدیدی برای رویدادهای بین‌المللی تعیین کرده و فناوری دیجیتال را با نظارت انسانی ترکیب می‌کند. ورزشکاران و خبرنگاران کشورهای مختلف شور و شوق هانگجو را احساس کرده‌اند و مطمئناً این یک بازی آسیایی فوق العاده و فراموش نشدنی خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا