ضیافت آقای «شی» و همسرش برای مهمانان بین‌المللی شرکت‌کننده در افتتاحیه بازی‌های آسیایی

«شی جین پینگ» رئیس جمهور چین و «پنگ لی وان» همسرش ظهر روز شنبه ۲۳ سپتامبر (۱ مهر)، ضیافتی در هتل شی‌جی در «هانگ جو» برگزار کردند تا از مهمانان بین‌المللی که برای شرکت در مراسم افتتاحیه نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی در هانگ جو در چین بسر می‌برند، استقبال کنند.

این مهمانان بین‌المللی شامل پادشاه کامبوج، رئیس جمهور سوریه و همسرش، ولیعهد کویت، نخست وزیر نپال، نخست وزیر تیمور شرقی، نخست وزیر کره جنوبی، رئیس مجلس عوام مالزی و همسرش، جانشین رئیس شورای المپیک آسیا و همسرش، رئیس کمیته بین‌المللی المپیک و همچنین نمایندگان سلطان برونئی و شاهزاده اردن، شاهزاده خانم تایلند و سایر نمایندگان سلطنتی هستند.

شی جین پینگ و پنگ لی وان به گرمی از مهمانان محترم استقبال کردند، صمیمانه با آنها دست دادند و با آنها عکس یادگاری گرفتند.

شی جین پینگ در سخنرانی خود به نمایندگی از دولت و مردم چین از مقامات بین‌المللی که برای شرکت در مراسم افتتاحیه نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی هانگ جو در این شهر حضور دارند، استقبال کرد.

رهبر چین تاکید کرد که بازی‌های آسیایی حامل آرزوی زیبای مردم آسیا برای صلح، وحدت و بردباری است.

وی افزود: ما باید از ورزش برای ترویج صلح استفاده کرده، به حسن نیت و منفعت متقابل با همسایگانمان پایبند بوده، در برابر ذهنیت جنگ سرد و رویارویی اردوگاهی مقاومت کرده و آسیا را به یک لنگرگاه ثبات برای صلح جهانی تبدیل کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا