شمارش معکوس برگزاری ششمین «نمایشگاه بین‌المللی واردات چین»؛ پیش‌بینی تبادلات بین‌المللی گسترده

ششمین «نمایشگاه بین‌المللی واردات چین» که قرار است از ۵ تا ۱۰ نوامبر (۱۴ تا ۱۹ آبان) در شانگهای برگزار شود، روز جمعه شمارش معکوس ۵۰ روزه خود را با تمرکز بیشتر بر تبادلات بین‌المللی در دوره امسال، آغاز کرد.

این رویداد شامل نمایشگاه‌های کشور، نمایشگاه‌های تجاری، «مجمع بین‌المللی اقتصادی هونگ‌چیائو» و فعالیت‌های تبادلیِ حمایتی و فرهنگی خواهد بود. با توجه به لغو محدودیت‌های کرونا در سراسر جهان، انتظار می‌رود نمایشگاه امسال تعاملات گسترده جهانی را به همراه داشته باشد.

«دفتر نمایشگاه بین‌المللی واردات چین» که برگزارکننده این رویداد محسوب می‌شود طی رویداد رسانه‌ای روز جمعه خود اعلام کرد که ششمین نمایشگاه بین‌المللی واردات چین به صورت حضوری برگزار می‌شود و تاکنون حدود ۶۰ کشور حضور خود را تایید کرده‌اند؛ این کشورها شامل کشورهای کمترتوسعه‌یافته، کشورهای در حال توسعه و کشورهای توسعه‌یافته هستند.

بیش از سه هزار شرکت در نمایشگاه تجاری امسال شرکت می‌کنند که در میان آنها ۴۰۰ غرفه‌دار پس از یک غیبت دوساله به نمایشگاه بازگشته‌اند. پیش‌بینی می‌شود در نمایشگاه امسالِ شانگهای شرکت‌های بیشتری از فهرست «فورچون جهانی ۵۰۰»، سران صنعتی و غرفه‌داران گروهی خارجی از اتاق‌های بازرگانی و انجمن‌ها حضور داشته باشند.

با توجه به دهمین سالگرد ابتکار «کمربند و جاده»، ششمین نمایشگاه بین‌المللی واردات چین شاهد مشارکت فعال کشورهای کمربند و جاده در این نمایشگاه است. تا کنون ۱۲۰۰ شرکت از بیش از صد کشور مربوط به ساخت مشترک ابتکار کمربند و جاده حضور خود در نمایشگاه امسال را اعلام کرده‌اند.

پیش‌بینی می‌شود «مجمع بین‌المللی اقتصادی هونگ‌چیائو» به عنوان بخشی مهم از نمایشگاه واردات چین، میزبان شمار زیادی از شخصیت‌های مهم جهانی باشد. مقامات دولتی، پژوهشگران، کارشناسان صنعتی و نمایندگان ارشد سازمان‌های بین‌المللی و شرکت‌های برجسته در این رویداد گردهم خواهند آمد تا به اشتراک نظر بپردازند.

«وانگ داوی» مسئول امور اقتصادیِ «کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل» که قرار است پنجم نوامبر میزبانی مشترک یکی از مجمع‌های فرعی در نمایشگاه را به عهده داشته باشد، گفت: مجمع هونگ‌چیائو در حال نشان دادن نفوذ روزافزون و گسترده خود در سطح جهان است. ما این مجمع را یک سکوی مهم برای ارتقاء ارتباطات جهانی و تقویت توسعه پایدار تلقی می‌کنیم.

در میان اسامی سخنرانان مجمع هونگ‌چیائو نام «ژان تیرول» و «آنگوس دیتون» برندگان جایزه نوبل، «جنگ دونگارا» برنده جایزه تورینگ و مدیران ارشد شرکت‌های مطرح مانند «آسترازنکا»، «ریو تینتو»، «کوالکام» و «اوتیس» دیده می‌شود.

طی رویداد رسانه‌ای جمعه، ۲۵ شرکت از ۱۳ کشور و منطقه توافق حضور در هفتمین نمایشگاه بین‌المللی واردات چین در سال آینده را به امضاء رساندند. شرکت «بایر ای جی» که یک گروه کشاورزی و دارویی مطرح و یکی از شرکت‌کنندگان در نمایشگاه واردات که از سال ۲۰۱۸ حضور یافته، یکی از ۲۵ شرکت مذکور بود.

«گائو یونگ» معاون رئیس روابط عمومیِ «بایر چاینا» در این باره گفت: نمایشگاه بین‌المللی واردات چین نه تنها انعطاف‌پذیری و نشاط به اقتصاد چین تزریق می‌کند بلکه نیروی محرکه‌ای برای اقتصاد جهانی نیز محسوب می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا