مسابقه جایزه بزرگ طراحی بوستان آزادگان منطقه ۱۵ داوری شد

🟩جلسه داوری مسابقه جایزه بزرگ معماری ویژه طراحی فضاهای گردشگری و رفاهی، قطب گردشگری بوستان آزادگان منطقه ۱۵ برگزار و نتایج طی ماه جاری بررسی و ارزیابی می شود.

🟩به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵ ، محمد شیری شهردار منطقه با اشاره به مسابقه جایزه بزرگ معماری ویژه طراحی فضاهای گردشگری و رفاهی، قطب گردشگری بوستان آزادگان گفت: این رویداد با هدف ارتقای مشارکت مردمی در فرایند خلق فضاهای شهری، بهره گیری از مشارکت طراحان فضاهای گردشگری و تبدیل بوستان آزادگان به قطب گردشگری جنوب شرق تهران با همکاری سازمان سرمایه گذاری و مشارکتهای مردمی شهرداری تهران انجام شد.

🟩 شیری با اشاره به وسعت ۳۰۰ هکتاری بوستان آزادگان و پتانسیل های بی نظیر این فضای فرا منطقه گفت: احیای این مجموعه یکی از مطالبات  جدی شهروندان بود که از همان روز نخست اقدامات لازم برای تبدیل این مجموعه به یک قطب گردشگری شاخص در تهران و کشور آغاز شد.

🟩 شهردار منطقه به دریاچه ۹ هکتاری این بوستان اشاره کرد و افزود : این دریاچه از نظر وسعت پس از دریاچه خلج فارس تهران در رتبه دوم قرار دارد که با طرح های خلاقانه ارائه شده بی شک این فضا را می توان با جذب سرمایه گذار احیا کرد .

🟩او با اشاره به استقبال افرادمتخصص ، دانشگاهی و معماران از این رویداد گفت: تیم داوری متشکل از صاحب نظران این حوزه ۷ اثر راه یافته به مرحله نهایی را در ۹ شاخص شامل فضای پارک آبی، رستوران و محوطه دریاچه، آبنمای موزیکال، طراحی ورودی، فضای کوشک و عمارت هنر، طراحی فضا های شهری و خلاقیت خاص و شهربازی را داوری کردند.

🟩 در ادامه رضاصیادی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران ضمن بیان نقطه نظرات و نیز قدردانی از برگزاری این رویداد افزود: این رویداد مهم که نخستین بار در این سطح برگزار شد، قطعا بستر همکاری هر چه بیشتر با افراد متخصص ودانشگاهیان را در حوزه ارتقای گردشگری شهر تهران فراهم خواهد کرد.

🟩 همچنین جلسه داوری مسابقه جایزه بزرگ طرح معماری قطب گردشگری بوستان آزادگان با حضور خاصه باف مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی،  قاسمی رئیس ستاد گردشگری شهر تهران، اساتید حوزه معماری دانشگاه علم صنعت و تهران، معاونین فنی و عمران، شهرسازی و معماری، مالی و اقتصاد شهری و رئیس اداره سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی منطقه برگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا