پتانسیل بزرگ خارج از کشور برای سازندگان خودروهای برقی چین

خودروسازان چینی با استفاده از مزیت خود در تولید خودروهای برقی، تلاش برای کشف بازارهای خارج از کشور را تسریع کردند به نحوی که به صادرات خودرو این کشور کمک کرد و در سال جاری رکورد زدند.

لیو آنمین، یکی از اعضای هیئت مدیره موسسه تحقیقات مهندسی خودرو چین(CAERI)، گفت: چین از سال ۲۰۲۱ شاهد افزایش صادرات خود بود و انتظار می‌رود این رقم در سال جاری به ۴.۵ میلیون دستگاه برسد که احتمالاً در مجموع ۱ میلیون دستگاه خواهد بود.
بر اساس گزارش انجمن خودروسازان چین، در سال ۲۰۲۲، صادرات خودروهای برقی چین به ۶۷۹ هزار دستگاه رسید که ۱۲۰ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشت.
آنها تعداد کل صادرات خودرو را به ۳.۱۱ میلیون دستگاه در سال رساندند که نسبت به سال قبل ۵۴.۴ درصد افزایش داشت.
لیو گفت: «تعداد فزاینده مدل‌های برفی به خودروسازان چینی کمک می‌کند تا بازارهای خارج از کشور، به ویژه بازارهای توسعه‌یافته را بررسی کنند.
لیو گفت: “صادرات آنها از صادرات محصولات به صادرات کل زنجیره صنعتی تغییر خواهد کرد و شبکه های فروش و پس از فروش آنها در خارج از کشور بر این اساس بهبود خواهد یافت.”
در این رویداد، CAERI از دیپلمات‌های چندین کشور دعوت کرد تا از شرکت‌های خودروساز برقی در شهرهای بزرگ تولیدکننده خودرو از چونگ کینگ تا شانگهای بازدید کنند.
چائو پیپی، مدیر CAERI، گفت که دیپلمات‌ها از کارخانه‌ها بازدید می‌کنند، در مورد پیشرفت‌های آنها مطلع می‌شوند، جدیدترین خودروها را آزمایش می‌کنند و با چنین شرکت‌هایی گفتگو خواهند کرد تا فرصت‌های همکاری بالقوه را بررسی کنند.
دینو کوسنادی، وزیر سفارت اندونزی در چین، گفت که اندونزی فرصت های فراوانی برای توسعه بازار در بخش خودروهای برقی دارد.
او اشتیاق خود را برای همکاری با شرکت های خودروسازی چینی در تقویت و توسعه این بخش در اندونزی ابراز کرد.
خودروسازان چینی به تلاش های خود برای جهانی شدن سرعت می بخشند. هفته گذشته، BYD بزرگترین سازنده خودروی برقی چین با ATL Automotive جامائیکا شریک شد تا خودروهای خود را در ۱۰ کشور حوزه کارائیب عرضه کند.
طبق قراردادی که روز دوشنبه امضا شد، ATL Automotive کنترل مستقیم فروش و پس از فروش BYD در جامائیکا، ترینیداد و توباگو، کیمن، کوراسائو، باربادوس، آروبا، آنتیگوا، سنت لوسیا، گویان و سورینام را در دست خواهد گرفت.
همچنین هفته گذشته، Aion، بازوی NEV GAC دولتی، یادداشت تفاهمی را برای همکاری تجاری با توزیع کننده تایلندی Gold Integrate امضا کرد.
این اولین تلاش Aion برای کشف بازار خارج از کشور بود. این توافق نامه ایجاد یک شرکت تابعه Aion در تایلند را پوشش می دهد که از نزدیک با توزیع کننده برتر خودرو در این کشور برای کشف بازار تایلند همکاری خواهد کرد.

شرکت Aion  گفت که فناوری پیشرفته خود را برای مصرف کنندگان تایلندی به ارمغان می آورد و مدل هایی را معرفی می کند که در بین خریداران چینی و بین المللی محبوبیت بالایی داشته است.
برخی دیگر از خودروسازان مدل های خود را در بازارهای خارج از کشور تولید می کنند.
هفته گذشته، خودروساز روسی Avtotor اعلام کرد که در ماه جولای تولید خودروی آفرود BAIC BJ40 خودروساز چینی را در کارخانه کالینینگراد خود آغاز خواهد کرد.
به گزارش خبرگزاری روسی تاس، آماده سازی برای تولید در حال حاضر آغاز شده است.
گفته می‌شود که این شرکت در حال حاضر چندین آفرود را در یک آزمایش تولید کرده است و مقدمات راه‌اندازی تولید انبوه رو به اتمام است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا