کاهش مصرف پلاستیک در ۵ میدان میوه تره و بار و ۵ شعبه شهروند، به زودی

به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران؛ “حلیا سادات حسینى” در همایش گرامیداشت هفته محیط زیست که صبح امروز به میزبانى منطقه ٩ برگزار شد، با اشاره به اینکه امروز موضوع پلاستیک یک دغدغه جهانی است گفت: در موضوع مدیریت و کاهش مصرف پلاستیک اتحاد دولت مردان در سیاست گذاری، مشارکت بخش خصوصی و شهروندان مبنی بر ضرورت کاهش مصرف را نیازمندیم.

وی با بیان اینکه متاسفانه اولین میزان تولید پسماند در شهر تهران مربوط به پلاستیک است تصریح کرد: گرچه ما خادمان شهروندان در شهرداری تهران هستیم اما این مهم بار هزینه ای بسیار زیادی را برای شهرداری تهران در پی داشته در حالیکه قطعا هزینه ای که صرف مدیریت پسماند پلاستیک می شود را میتوان به موارد دیگر که بر کیفیت خدمات رسانی شهروندان اثرگذاری بیشتری داشته باشد اختصاص داد.

حسینی به استراتژی مدیریت پسماندهای پلاستکی اشاره کرد و گفت: کاهش در مبداء، استفاده مجدد بازیافت پلاستیک و بازیافت شیمیایی از جمله مواردی است که در این استراتژی مورد توجه است اما آیا ما در گام نخست که همان کاهش در مبداء است به درستی عمل کرده و موفق بوده ایم؟ اگر پاسخ این سوال منفی است نشان دهنده آن است که مشارکت شهروندان را در این زمینه نداشته ایم و می طلبد همت مضاعفی در مسیر آگاه سازی شهروندان و همراه کردن آنها از سوی شهرداری و سازمان های ذینفع صورت پذیرد.

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران به عمر مفید دو تا سه بار مصرف یک کیسه پلاستیکی در زندگی روزمره ما شهروندان اشاره کرد و اظهار داشت: که در تکنولوژی های جدید ما کیسه های زیست تخریب پذیری داریم که در مجاورت قارچ های مخصوص به خود اگر قرار بگیرند طی حدودا ۵ ماه به چرخه طبیعت بازمی گردند.

حسینی در ادامه از اجرای طرح کاهش مصرف پلاستیک در میادین میوه و تره بار و فروشگاه شهروند از پایان خرداد ماه تا پایان  تیر ماه خبر داد و گفت: بر این اساس این طرح در ۵ میدان میوه و تره بار و ۵ فروشگاه شهروند در سطح شهر تهران عملیاتی خواهد شد.

#هفته_محیط_زیست
#محیط_زیست
#روابط_عمومى
#اداره_کل_محیط_زیست_توسعه_پایدار

با ما همراه باشید????

????وب سایت رسمى اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار
????Doe.tehran.ir
????کانال خبرى در پیام رسان بله
https://ble.ir/doetehra

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا